O bina hastane oluyor!

O bina hastane oluyor!
Acıbadem Grubu Demirciköy Kültür Merkezi binasını yıllık 500 bin TL’ye kiraladı. Yapılacak çalışmalarla bina hastaneye dönüştürülecek.
SARIYER MANŞET ÖZEL HABER
Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde 10 milyon TL’nin üzerinde mal edilen ve kullanışsız olduğu için yıllardır atıl durumda bekleyen Sarıyer Belediyesi’nin Demirciköy’deki Kültür Merkezi binası Acıbadem Hastanesi’ne kiralandı. Geçtiğimiz hafta yapılan ihaleye giren Acıbadem Grubu yıllık 500 bin TL’lik teklifle kazandı. Şartnameye göre bir yıllık bedel peşin alınacak.
 
Belediye içerisinden Sarıyer Manşet'in edindiği bilgilere göre; binanın içerisinde yapılacak olan çalışmalarla hastaneye dönüştürülecek. Yıllardır atıl durumda bekletilen ve sürekli tartışma konusu olan bina, acil servis ve polikliniklerden oluşan bir hastane olacak. Çevredeki lüks sitelerin yanı başında bulunan bina ise bölgenin sağlık hizmeti de karşılanmış olacak.
 

7 dönüm üzerine kuruldu!

6 Bin 977 metrekare alana sahip Kültür Merkezi eski Osmanlı Konakları mimarisi tarzında inşaa edildi. 3 katlı olan ve bin 550 metrekare kapalı alana sahip olan binada 350 metrekare kurs odaları, 850 metrekare konferans salonları, 150 metrekare kafeterya, servis alanları ve idare bölümü bulunuyor. Bina geniş bahçesi ve otoparkıyla da oldukça büyük bir alana sahip. İnşaatı 2009’da biten bina, yaklaşık 5 yıldır siyasi sebeplerden dolayı atıl bir durumda bekletiliyordu.

Bu haber toplam 12003 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
4 Yorum