Neden Grafik Tasarım Desteği Almalısınız?

Neden Grafik Tasarım Desteği Almalısınız?
Göze çarpan görsel unsurlar ile firmaya olan ilgiyi arttırmak için çalışacağınız kişilerin uzman grafik tasarımcılar olmasına özen göstermelisiniz.

Etkileyici bir kurumsal kimliğe sahip olmak firmanızın rekabet yarışına bir adım önde başlamasını sağlamaktadır. Tabi etkileyici bir kimlik ile müşterilerin karşısına çıkmak için müşterilerin beklentilerini anlayabilen, ilgi alanlarına yönelik araştırma yapıp markanızı buna göre şekillendiren bir grafik tasarımcı ile çalışılmalıdır.

Grafik tasarımı yapanların almış oldukları eğitimler sayesinde firmanızın tanıtımını daha doğru bir şekilde yapabilir, müşterileri firmanıza çekmenin farklı yöntemlerini keşfedebilirsiniz. Firmanızın daha kısa sürede tanınması ve büyümesi için grafik tasarım desteği almanızı öneririz.

Uzman Grafik Tasarımcılarının Sahip Oldukları Nitelikler

Firmaya müşteri çekebilmenin en tercih edilen yollarından biri potansiyel müşterileri görsel olarak etkilemektir. Bu konuda grafik tasarımcıların yapmış olduğu logoların, afiş ve reklamların çevrede yer alması firmaya olan ilgiyi arttırmaktadır.

Göze çarpan görsel unsurlar ile firmaya olan ilgiyi arttırmak için çalışacağınız kişilerin uzman grafik tasarımcılar olmasına özen göstermelisiniz.

Eğer çalıştığını kişi yaratıcı ve özgün firiklere sahip ise, hedef kitleleri nasıl etkileyebileceği konusunda tecrübe sahibi ise ve teknolojik gelişmelere ayak uydurabiliyor ise uzman bir grafik tasarım sahip olduğu nitelikleri taşıdığını söyleyebiliriz.

Kurumsal Kimlik Nedir?

İnsanların tanınmasını sağlayan birtakım kişisel bilgiler olduğu gibi firmaların da kendilerini dışarıya tanıttıkları bir kimlikleri vardır. Üçüncü kişilerin bir logo gördüklerinde akıllarında canlanan imgelerin karşılığı kurumsal kimlik olarak adlandırılmaktadır.

Örneğin bir e-ticaret sitesinin logosunu gören bir kişi hemen hangi firmaya ait olduğunu tahmin edebilir. Aynı şekilde reklamlarda duyulan bir sloganın bir firma markasıyla özdeşlemesi de kurumsal kimliğin yansımalarındandır.

Kurumsal Kimlik Oluşturma Aşamaları Nelerdir?

Firmaların rekabet ortamı içerisinde diğer firmalardan ayrışıp daha fazla müşteriye hitap edebilmeleri kurumsal kimliğin doğru şekilde oluşturulmasına bağlıdır.

İnsanlar bilinirliği daha fazla olan ve sürekli olarak tercih edilen firmaların güvenilirliği konusunda pek fazla tereddüte düşmezler.

Potansiyel müşteri kitlesini kendisine çekmek isteyen firmalar kurumsal kimlik oluştururken benzerlerinden farklı ama bir o kadar da ilgi çekici bir marka, logo ve slogan oluşturmalıdır.

 Bu aşamaları doğru şekilde deneyimli kişilerin yardımlarından yararlanarak tamamlayan firmalar bekledikleri başarıya kısa süre içerisinde ulaşmaktadır.

Kurumsal Kimlik Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmanızın insanlara olumlu düşüncelere çağrıştırmasını ve diğer firmalardan daha önce tercih edilmesini istiyorsanız kurumsal kimliğinizin kusursuz olmasına özen göstermelisiniz.

 Kurumsal kimlik çalışmasında dikkat etmeniz gereken noktaları göz önünde tutarak hareket ederseniz hedeflerinizi gerçekleştirmekte sorun yaşamazsınız. Kurumsal kimliğinizi oluşturma sürecinde dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Firmanın misyonu iyi bir şekilde analiz edilmelidir
 • Müşteri portfolyosunun beklentileri tespit edilmeli ve buna yönelik çalışmalar yapılmalıdır
 • Oluşturulacak marka, logolarda görselliğe önem verilmeli, sade ama akılda kalıcı tasarımlar yapılmalıdı
 • Oluşturulacak sloganın fonetik olarak kulağa hitap etmesi ve akılda kalmasına dikkat edilmelidir.
 • Firmayı temsil eden logo ve sloganlar potansiyel müşterilerin yaşam alanına dahil edilmelidir.

Bu hususlara dikkat edilerek oluşturulan kurumsal kimlikler firmanın büyümesinde etkili olacaktır.

Dijital Ajans Nedir? Hizmetleri Nelerdir?

Kurumsal kimliğin oluşturulma sürecinde grafik tasarımı dışında dijital ajanslar ile çalışmak da firmanızın tanınmasında büyük bir etkiye sahiptir.

Kısaca dijital ajans firmanızın internet gibi dijital ortamlarda reklamlarını yapan oluşumlardır. Peki dijital ajans ne gibi hizmetler sunar?

 • Web sitesi tasarımları yapmak
 • Web sitesi bakım ve onarımını yapmak
 • SEO uyumlu içerikler üreterek arama motorlarında firmanızın öne çıkmasını sağlamak
 • Firmanın faaliyetlerine ilişkin reklamlar yapmak
 • Rakip firmaların faaliyetlerini takip etmek, yeni gelişmeleri firmanın tanıtımında uygulamak
 • Firmanın logo tasarımını yapmak
 • Firmaya ait sosyal medya hesaplarını yönetmek

 

Kurumsal kimlik çalışması nasıl yapılır başlıklı makale ilginizi çekebilir.

 

Bu haber toplam 2327 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT