Nazi Kampı, yaşam alanına döndü

Nazi Kampı, yaşam alanına döndü
Kısırkaya’daki Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan iyileştirme çalışmaları hayvan severlerin büyük beğenisini topluyor.

Sarıyer Belediyesi’nin Kısırkaya’daki Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan iyileştirme çalışmaları hayvan severlerin büyük beğenisini topluyor. ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ dolayısıyla Sarıyerli çocuklarla beraber Rehabilitasyon Merkezi’ne gelen hayvan severler ‘Buraya daha önce ‘Nazi Kampı’ diyorduk. Belediye Başkanımız Şükrü Genç ve Yardımcısı Hüseyin Coşkun’un hayvanlara bakış açısı burayı yaşam alanına döndürdü’ diye konuştular.

manset_izleme_624505289.jpg

Çocuklar hayvan dostlarıyla buluştu

Sarıyer Belediyesi, Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Sarıyerli çocukları Kısırkaya’daki Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde barınan hayvanlarla buluşturdu. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve hayvan sevgisinin geliştirilmesine öncü olmak amacıyla çocuklar, gençler ve hayvan severlerin bir araya geldiği Kısırkaya Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ndeki etkinlikte, merkezdeki hayvanların sahiplenilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Coşkun, “Amacımız çocuklara hayvan sevgisini aşılamak”
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, “Doğayı, hayvanları, canlıları sevmenin çocuklara aşılanması gerektiğini biliyorum ve inanıyorum. Her hafta veya 15 günde bir çocukları buraya getirerek hayvan sevgisini onlara aşılamak istiyoruz. Uzmanlar da bunu söylüyor. Hayvanların çocukların üzerinde eğitimine, sağlığına kadar büyük rolü var. Çocuğuna karne hediyesi, sevgilisine hediye olarak hayvan alıyorlar ama bakamayınca hemen sokağa bırakıyorlar. Bunun önüne geçmenin  tek yolu eğitimdir” dedi.

barinak_cocuklar_687546678.jpg

Fiziki şartları iyileştirildi
Coşkun, “6 aylık yeni bir belediyeyiz. Her şeye sil baştan başladık. İlk önce buranın yollarıyla ilgili altyapı ve tabela çalışmaları yaptık. Rehabilitasyon Merkezi’nin fiziki şartları uygun değildi, onları bir şekilde onarmaya çalıştık. Yeni kafesler yaptık. İleriki süreçlerde bu merkezde doğal yaşam alanlarını daha da fazlalaştıracağız” dedi. Başkan Yardımcısı Coşkun, sözlerine şöyle devam etti; “Sokakta tehlike arz eden veya hastalığı olan hayvanları getirip onların tedavisini yapıyoruz. Sarıyer Belediyesi’nde yeni bir anlayış var. Seçimler öncesinde dile getirdiğimiz Sarıyer ile el ele sloganımız doğrultusunda sivil toplum örgütleriyle, okullarla, derneklerle beraber tüm sorunları çözeceğimizi söylemiştik. Maddi-manevi herkes elinden ne geliyorsa yapıyor.”

Ücretsiz olarak buradan hayvan sahiplenebilirsiniz
Başkan yardımcısı Coşkun, hayvan severleri, rehabilitasyon merkezlerindeki, barınaklarda bulunan hayvanların sıcak yuva hayallerini gerçekleştirmeye çağırarak, “Hayvan sever vatandaşlarımız burada bulunan ve tüm tedavilerini yaptığımız hayvanları ücretsiz olarak sahiplenebilirler” dedi.

barinak_oyuncak_667401214.jpg

“Nazi Kampı’ndan yaşam alanına döndü”
Sarıyer Manşet’e konuşan HAYTAP temsilcileri ise, “Geçen döneme nazaran şuan belediyemize ve Hüseyin Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Çok şey değişti daha da iyi olacağına eminiz. Gayet güzel özverili şekilde çalışmalar yürütülüyor. Artık başımızı yastığımıza koyduğumuz zaman geceleri hayvanlarımız toplatılmıyor.  Geçtiğimiz dönem burayı ‘Nazi Kapı’na benzetiyorduk. Şimdi bakıyoruz ki bu kamp yapılan çalışmalarla yaşam alanına dönmüş” diye konuştular.

Çocuklara gönüllü kartı verildi
Sarıyer’deki bazı ilköğretim okullarının ana sınıfı okulu öğrencilerinin katıldığı etkinlikte çocuklar, köpeklerle yakından ilgilendi. Etkinlik sonunda günün anısına çocuklara birer hediyenin verildiği etkinlikte çocuklara birer “Gönüllü Kartı” verildi. “Gönüllü Kartı” olan herkes Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanların ihtiyaçlarını yakından takip edebilecek, bu ihtiyaçların giderilmesinde görev alabilecek ve hayvanları sahiplenebilecek.

barinak_final_488650266.jpg

Ayrıca Acarlar Sitesinde bulunan 18 adet yavru köpeği sahiplenmek isteyenler site yönetiminden Sibel Bileke’ye ulaşabilirler. Telefon numarası: 0532 276 59 07

Bu haber toplam 2876 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT