Muhtarlardan aşı sırası

Muhtarlardan aşı sırası
Domuz Gribi seminerinde Sarıyerli muhtarlar aşı olmak için sıraya girdi.

Sarıyer İlçe Sağlık Grup Başkanlığı tarafından, “H1N1 Domuz Gribi” ile ilgili muhtarlar ve ilçede görev yapan adamlarını bilgilendirmek amacıyla seminer verildi. Seminer sonunda muhtarlar domuz gribi aşısı olmak için sıraya girdi.

Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve katılımın büyük olduğu seminerde muhtarlar ve din adamlarının “domuz gribi” ile ilgili merak ettikleri tüm sorular cevaplandırıldı. İlçe Sağlık Grup Başkanı Osman Altınkaynak’ın öncülüğünde yapılan seminerde domuz gribine karşı alınması gereken önlemler ve vatandaşların neler yapması gerektiği anlatılırken, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun da Sarıyer Belediyesi’nin bu konuda yaptığı çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi. Coşkun, Tüm okullar başta olmak üzere, Sarıyer’deki tüm kamu kurumlarını ve toplu yaşam alanlarını dezenfekte ettiklerini söyledi.
 
Gerçekleşrilen seminerin sonunda muhtarlar topluca domuz gribi aşısı oldular. Aşı için sıraya geçen muhtarlar, “Kafamızdaki tüm soru işaretleri gitti. Aşı olmak gerektiğini öğrendik ve tedbir almak için aşı oluyoruz. Tüm vatandaşlarımızın domuz gribi aşısı olmalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştular.

Bu haber toplam 1143 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT