Muhtarlara hizmetlerini anlattı

Muhtarlara hizmetlerini anlattı
Muhtarlarla bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 2014’ü değerlendirirken, 2015’e dair de planlarını anlattı.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bir yılı geride bırakırken yapılan çalışmaların değerlendirmesini yapmak ve yeni çalışmaları belirlemek amacıyla Sarıyer’de hizmet veren muhtarlara yönelik değerlendirme toplantısı düzenledi. Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen hizmet toplantısı öncesinde muhtarlarla kahvaltıda buluşan Başkan Genç, 2015 yılının barış ve huzur dolu bir yıl olmasını dilerken, hedeflerinin günlük belediye hizmetleri ile yaşamı kolaylaştırmak ve gelecek yaşamı kurmak olduğunu ifade etti. 

Mahalle ziyaretleri yeniden başlıyor
Sarıyerlilerin daha huzurlu ve refah içinde yaşayabilmeleri için mahalle muhtarlarıyla koordineli çalıştıklarını belirten Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 2015 yılının ilk ayından itibaren mahalle ziyaretlerimize yeniden başlayacaklarını hatırlatarak, “Geçmiş dönemde alt yapısı yapılan projeler yoğun bir şekilde devam ediyor. Gurur vesilesi olan yapılarımızı tamamladık. Sıkıntılara rağmen evlendirme dairemizi bitirdik. Yeni hizmet binamız son hızıyla devam ediyor. Belediyeye ait olmayan yapıların inşaatlarına da destek veriyoruz. Kendi gücümüzle milyonlarca liraya mal olacak yolları yapıyoruz. Bu bir sevda işi, gönül işidir. Bütün arkadaşlarımız bu gönüldaşlığı yapıyorlar. Sıkıntılarımız olacak ama önemli olan niyettir” dedi.
 
Muhtarlarla birlikte çalışıyoruz
Sarıyer için yapılacak her çalışmayı muhtarlarla birlikte yaptıklarının altını çizen Başkan Genç, okulların eksiklerinin tamamlanması konusunda yoğun bir çaba içinde olduklarını belirtirken, uyuşturucunun öğrencilere ulaşmasını engellemek amacıyla velileri uyarma noktasında muhtarlardan yardım istedi.
 
“Kaptan güzel, tayfa güzel” 
Toplantıya katılan muhtarlar adına konuşma yapan Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, genel olan teknik destek taleplerini iletirken, “Muhtarlarımızla altıncı yıla girdik. Yeni muhtarlarımız ise bir yıllarını doldurmak üzereler. Muazzam bir iş yoğunluğu içinde olduğunuzun farkındayız. Sarıyer’de toplantı yapılacak bir mekanımız yoktu. Muhtarlarımız ve Sarıyerliler adına böyle bir binayı yaptığınız için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
Poligon Mahallesi Muhtarı Hasan Kılıçöz, “Kaptan güzel, gemi de su almıyor. Tayfada güzel, tayfaya bağlı olan çarkçılar da güzel. Allah yolunuzu açık etsin. Çalışmalarınızdan memnunuz. Telefon ettiğimiz zaman hemen geri dönüşüm sağlanıyor ve sıkıntılarımıza çözüm bulunuyor” dedi.
 
“Bardağın dolu tarafına bakmak gerekiyor” 
9 ay önce Sarıyer’e bağlanan Huzur Mahallesi Muhtarı Bekir Apak, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e çok iyi bir ekip kurdukları için teşekkür ederken, “Bardağın dolu tarafına bakmak gerekiyor. Şişli Belediyesi 35 kilometre kare alanı kaplıyor. Sarıyer Belediyesi ise 178 kilometrekaredir. Beş misli büyük bir yere hizmet vermeye çalışan Sarıyer Belediyesi çalışanlarını kutluyorum” dedi.

Bu haber toplam 4139 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT