Muhtarlar Milletvekiline dert yandı

Muhtarlar Milletvekiline dert yandı
AK Parti İlçe Teşkilatı, Milletvekili Recep Koral’ın da katıldığı yemekli toplantıda Sarıyer’deki muhtarlarla bir araya geldi.

AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı, Milletvekili Recep Koral’ın da katıldığı yemekli toplantıda Sarıyer’deki muhtarlarla bir araya geldi. Mahallelerle ilgili sorunlarının konuşulduğu toplantıda muhtarlar adeta dert yandı.

Tarabya’daki Urfadan Restoranda düzenlenen toplantıya, AK Parti İstanbul Milletvekili Recep Koral, İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, İl Genel Meclis Üyeleri Aydoğan Cevahir,  Ali Düşmez ve Sarıyer’deki birçok mahalle muhtarı katıldı. Mahalleleriyle ilgili sıkıntılarını anlatan muhtarlar özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin ilgi alanındaki ana arterler ile ilgili hizmetlerin eksikliğini dile getirdiler. Bazı muhtarlar vakıf arazileri ile ilgili Sarıyerlilerin merak ettiği soruları sorarken, bazı muhtarlar ise Sarıyer Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin bazı sorunların çözümünde birbirlerine pas attığını ve bu nedenle hizmet alamadıklarını söylediler.

“Sarıyer Belediyesi’ni takip edeceğiz”
Açılış konuşması yapan AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, “Muhtarların sesi bizim için çok önemlidir. Hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemizle hizmetlerimize devam ediyoruz. Sarıyer Belediyesi’ni de takip edeceğiz. Yapılan yanlışları ve eksikleri ilgili yerlere taşıyacağız. AK Parti olarak verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız. Seçim vaadi olarak ne söylediysek takipçisi olacağız. Tapu meselesi vardı. Sarıyer’de mevcut yönetim bunu dillendirmeye başladı. Biz bu işin mimarı olarak tamamına ermesi için elimizden geleni yapacağız. Hiçbir zaman engellemeye çalışmadık aksine bir an önce çözüme kavuşması için çalıştık. Bu konu Büyükşehir ya da Sarıyer Belediyesi eliyle olur önemli değildir. Önemli olan vatandaşların tapularını almasıdır” dedi. 

“Sarıyer Belediyesi topu taca atıyor”
Toplantıdan önce balıkçılar ile görüştüğünü söyleyen Özdemir, “Sarıyer Belediyesi topu taca atıyor. ‘Sarıyer Belediyesi bunu yapamaz, Büyükşehir Belediyesi yapacak. Gidin ilçe başkanıyla konuşun’ deniyor. Burada Sarıyer Belediyesi’nin de yapacağı şeyler var. Herkes taşın altına elini sokacak. Bunu direk bizim üstümüze atmasınlar” dedi.

Özdemir’in konuşmasından sonra söz alan Recep Koral, “ Sarıyer’in merkezi yönetimi ilgilendiren sorunlarını tespit edip, ilgili yerlere bildirip takip etmekle görevliyiz. Buradaki amaçla biraradayız” dedi.

Sarıuçak, “AK Parti muhtarlardan kopuyor mu?”
Darüşşafaka Mahalle Muhtarı ve Sarıyerli Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, “Adrese dayalı nüfus sistemi önemli ama muhtarları mağdur ediyor. Neredeyse milletvekili kadar oy alarak seçilmiş muhtarlarımız var. 299 TL maaşla geçinmek zorunda kalıyorlar. Bu da AK Parti muhtarlardan kopuyor mu? sorusunu akılarımıza getiriyor. Bir de Büyükşehir Belediyesi tarafından ADSL’lerimiz kesildi. 29 TL çok mu pahalı geldi. Bunu merak ediyoruz. Hükümet olarak muhtarları biraz düşünürseniz çok mutlu olacağız” diye konuştu.

Toplantıda söz alan muhtarlar, Sarıyer’deki hastane projesi, asfalt çalışmaları,  vakıf arazilerin takası ve daha birçok konuda Milletvekili Koral’a soru yönelttiler.

Bu haber toplam 1936 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
6 Yorum