Muhtar Çınar, Yenimahalle’de yardımlaşma ruhunu ayakta tutuyor

Muhtar Çınar, Yenimahalle’de yardımlaşma ruhunu ayakta tutuyor
Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar, farklı bir özelliği ile de mahalledeki birlik ve beraberlik ruhunu ayakta tutuyor.

Görev yaptığı mahallenin sorunlarını çözmek için kamu kurumları ile sürekli ilişki halinde olan Sarıyer Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar, farklı bir özelliği ile de mahalledeki birlik ve beraberlik ruhunu ayakta tutuyor.

Yenimahalle’de yaşayan işadamları ile ihtiyaç sahipleri arasında adeta bir köprü görevini de yürüten Muhtar Çınar’ın özverili çalışmalarıyla alan el veren eli görmeden yardımlaşma ruhu ön planda tutuluyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olmak isteyenler, Ahmet Çınar üzerinden yardımlarını ulaştırıyor.

Mahallede yaşayan işadamlarının yıl boyunca yardım yapmaya çalıştığını belirten Çınar, “Hayır işlemek isteyen vatandaşlarımız market fişi, erzak kolisi, kasap fişi şeklinde bizlere yardımlarını ulaştırıyorlar. Bizler de köprü vazifesi görüyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Bu çalışmayı yaklaşık 15 yıldan bu yana yapıyoruz. Farklı semt ve mahallelerden gelip yardım almak isteyenler de oluyor. Elimizden geldiğince hiç kimseyi boş çevirmemeye gayret gösteriyoruz. Allah destek olanların da hayırlarını kabul etsin” diye konuştu.

Bu haber toplam 2295 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT