Muhtar Ahmet Çınar yardım köprüsü oldu

Muhtar Ahmet Çınar yardım köprüsü oldu
Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar, bu kez Ramazan ayı dolayısıyla mahalledeki zenginlerle ihtiyaç sahipleri arasında yardım köprüsü oldu.

Yaptığı örnek çalışmalarla mahallesindeki birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmaya çalışan Yenimahalle Muhtarı Ahmet Çınar, zenginle ihtiyaç sahipleri arasında yardım köprüsü oldu.

Mahallede yaşayan hayırsever vatandaşlar Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yardımlarını Muhtar Ahmet Çınar aracılığı ile ulaştırıyor. Yardım çekleri ve marketlere verilen isim listesi ile ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapılıyor.

AHMET ÇINAR: BENİM GÖREVİM SADECE KÖPRÜ OLMAK

Bunu her yıl yaptıklarını belirten Muhtar Çınar, “Biz hayırsever vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı bir şekilde buluşturuyoruz. Sürekli yapılan bir çalışma bu ama Ramazan ayının yardımlaşma ayı olması dolayısıyla bu daha da artıyor. Elimizde ihtiyaç sahibi olanların listesi var. Ramazan kolisi dağıtmaktansa onlara yardım çekleri veriyoruz gidip marketten dilediklerini alabiliyorlar. Bazen de kasap ya da marketlere bir liste veriyoruz. Bu listedeki ihtiyaç sahibi komşularımız gidip belli bir miktar yardımlarını alıyor. Benim görevim bu yardımlaşma arasında sadece köprü olmak. Buradan tüm hayırsever işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm İslam Alemi’nin Ramazan-ı Şerifi’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bu haber toplam 4651 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum