Müdür ve müezzin okul yeniledi

Müdür ve müezzin okul yeniledi
Baltalimanı Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Kapıcıoğlu ve Emirgan Camii Müezzini Kadir Aydın, birlikte başlattıkları kampanya ile çalıştıkları okulu yenilediler.

Hayırseverlerin yardımıyla yenilenen okulun açılış heyecanını yaşayan Kapıcıoğlu ve Aydın, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alacak olmasından dolayı duydukları mutluluğu dile getirdiler. 

Baltalimanı'nda bulunan Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu İlköğretim Okulu’na müdür olarak atanan Mehmet Kapıcıoğlu, okulun halini görünce tadilat yapabilmek için çareler aramaya başladı. Okulda derslere giren Emirgan Camii Müezzini Kadir Aydın’a konuyu açan Kapıcıoğlu, arkadaşının da desteğini aldı. Birlikte bir kampanya başlatan Kapıcıoğlu ve Aydın, hayırseverlerin yardımlarıyla okulu baştan aşağı yeniledi.

Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu İlköğretim Okulu, yapılan tadilat çalışmalarının ardından bugün düzenlenen törenle açıldı. Okulun tadilatında ortak çalışma yapan Okul Müdürü Mehmet Kapıcıoğlu ve Emirgan Camii Müezzini ortaya çıkan sonuçtan mutlu olduklarını ifade etti. Hayırseverlerin yardımlarıyla görev aldıkları okulun şartlarını iyileştiren Kapıcıoğlu ve Aydın, ‘’Öğrencilerin iyi bir ortamda eğitim hayatlarını sürdürmek mutluluk verici‘’ şeklinde konuştu.

Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri ise yapılan çalışmalardan dolayı mutlu olduklarını ve eski sıkıntıların yaşanmadığını ifade ettiler. Tadilat öncesinde ağır olan okul çantalarını taşımak zorunda kalan öğrenciler, tadilat sonrasında kendilerine ait olan dolaplarına çantalarını koymanın mutluluğunu yaşadı.Çocukları mutlu olarak görmenin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu Okul Müdürü Mehmet Kapıcıoğlu şunları söyledi : “Okulumuzun yenilendirilmesi, güzelleştirilmesi açısından okulumuzda din derslerine giren Kadir Hocamla birlikte ne yapabiliriz diye düşündük. Çevremizde hayırsever aynı zamanda ekonomik durumu iyi olan vatandaşlarımıza ulaşmayı planladık. Ve bu planı gerçekleştirmek üzere yola çıktığımızda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Çocuklarımızın bu mutlu yüzlerini görmek bizi de mutlu etti. Çocuklarımızı mutlu olarak görmek bizleri de mutlu etti”

Din derslerine giren Emirgan Müezzini Kadir Aydın ise güzel tepkiler aldıklarını ifade etti. Kadir Aydın: “Yola çıktığımızda çok güzel tepkiler aldık. 3 aylık bir zaman diliminde ufacık bir sıkıntıya düşmeden bağış yapan hayırseverler bizleri gerçekten onure ettiler. Yani bizler onların üzerlerinde bir güven duygusu sağlamışız ki onlarda bizi mutlu ettiler. Bu güzel ortamı bize kazandırdılar“ dedi.

Yapılan tadilat çalışmalarının ardından düzenlenen açılış törenine Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin’in yanı sıra okulun tadilatında emeği geçen hayırseverler katıldı. Okulun tadilatı için bağışta bulunan hayırseverlere yaptıkları bağışlardan ötürü teşekkürler plaketleri verildi.

Bu haber toplam 7066 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT