Midyecilerin dertlerini dinledi

Midyecilerin dertlerini dinledi
Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu, Rumeli Kavağı’ndaki midyecileri ziyaret etti.

Seçim çalışmaları kapsamında çalmadık kapı, gitmedik yer bırakmayan Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu, Rumeli Kavağı’ndaki midyecileri ziyaret etti. Midyecilerin zor çalışma şartlarını bizzat gidip yerinde gören ve dertlerini dinleyen Ağsu, çözüm önerilerini anlattı.

Midyecilerin zor çalışma şartlarını bizzat gidip yerinde gören ve dertlerini dinleyen Ağsu, çözüm önerilerini anlatarak, “Ben 27 yıllık avukatım, tüm sorunlarınızı hukukla çözebilecek noktadayım. Hukuk yoluyla sizin bu zor şartlarınızı çok iyi şartlara çevirebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Ağsu, İlçe Başkanı Osman Öztürk ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Rumeli Kavağı’ndaki midyecileri ziyaret etti. Midyecilerin ne kadar zor şartlarda çalıştıklarını gören ve sorunlarını dinleyen Ağsu, dertlerine çare olabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi. Ağsu, “Beş yıl önce de geldim, on yıl önce yine buradaydım, on beş yıl önce de… Her şey aynı, değişen hiçbir şey yok. O yüzden particiliği, partiyi bir kenara bırakalım, AKP ile CHP arasında gidip gelmekten çıkalım. Biz burada belediye başkanı seçiyoruz, iktidarı belirlemiyoruz. O yüzden adaya bakın, aday kim ona oy verin. Ben sizlere uzak biri değilim, bilgi olarak, yapı olarak sizlere çok yakınım. Sizleri ve sizlerin sorunlarını çok iyi biliyorum ve bu sorunları çözmek için yapılması gerekenleri biliyorum. Bize el verin, biz de gelip buraları toparlayalım” dedi.

Kıyı kanunu ile bu sorun çözülür
Midyecilerin, “Biz otuz senedir burada bu işi yapıyoruz, otuz senedir değişen hiçbir şey yok! Çok dinledik bunları çok! Sedat Özsoy da geldi, Yusuf Tülün de geldi, yaparız dediler ama bir daha gelmediler” demeleri üzerine Ağsu, “Ben sizlere yapılabileceğini anlatıyorum. Boğaziçi yasası elimizi kolumuzu bağlıyor diyerek bu kardeşlerimizi bu zor şartlara itmenin anlamı yok. Kıyı kanunu ile belediye buraları çok rahatlıkla tesisleştirebilir. Kıyı yasasında kamu yararı maksadıyla otel ve konut hariç bütün günübirlik tesisler yapılabilir. Büyükşehir Belediyesi izin vermezse yargıdan çıkarabiliriz. Hukuken bu mümkün” dedi.

Sözlerini taahhüt etti
Son olarak midyecilere seslenen Ağsu, “Tüm bu söylediklerimi yapacağıma söz veriyorum. İsterseniz size yazılı taahhütname de veririm” diyerek ne kadar ciddi olduğunu gösterdi. 

Bu haber toplam 1425 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT