MHP’de hedefler büyük

MHP’de hedefler büyük
Selami Şişman’ın istifasından sonra MHP Sarıyer İlçe Başkanlığına atanan Verda Yiğit Sarıyer Manşet Gazetesi’ne konuştu.

MHP’nin çiçeği burnunda başkanı Yiğit, oluşturdukları yeni yönetimden, referandum sürecine ve MHP’nin hedeflerine kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir’in sorularını tüm içtenliği ile yanıtlayan Yiğit, önemli cevaplar verdi.

Verda Yiğit’i tanıyabilir miyiz?
1979 Sarıyer Reşitpaşa’da doğdum. Yeditepe Üniversitesi’nde Tarih bölümünü bitirdim. 2008 yılında Kadir Has Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. O zamanlarda kafamda beliren bazı fikirler, Türkiye’nin gidişatı, bu süreçte de siyasette aktif olarak görev almayı düşündüm. Zaten milliyetçi bir yapıda olduğumdan dolayı okulum bittikten sonra MHP’de siyaset yapmaya karar verdim. Türkiye’nin mevcut pozisyonunda bulunabileceğim en doğru noktanın MHP olacağını düşündüm. Bu partide siyasete başladım son noktayı bu partide koyacağım. Daha önceki yönetimde İlçe Sekreteri olarak görev yaptım. Son seçimlerde belediye meclis üyesi adayıydım.

Selami Şiman’ın çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?
Selami Başkanın çok güçlü bir yönetimi vardı. Büyük bir oy potansiyeli vardı. 6 yıllık süreçte Sarıyer’e birçok şey kazandırdı. O yorulduğu için bırakmak istedi biz de bu göreve talip olduk. Yapılan değerlendirmeler sonucu talebimiz onaylandı bu görev bize 8 Temmuz’da bize tebliğ edildi. MHP Sarıyer’de çok güçlü bir taban oluşturdu. Biz bu güçlü yapıyı daha da yukarılara çıkarmak için elimizden geleni yapacağız.

Nasıl bir yönetim oluşturdunuz?
Biz Kavak’tan Hisarüstü’ne kadar her mahallemizden yöneticimizin olmasını istedik. Mahallelerin nüfus yoğunluğuna göre dengeler kurduk. Yönetimimizde her kesimden insana, ekonomiste, mühendise, avukata yer verdik. Ağırlıklı olarak herhangi bir ile yoğunluk göstermedik. Daha önce olmadığı kadar daha çok bayana yönetimimizde yer verdik. Sarıyer’de memleketleri ne olursa olsun bize gönül veren insanları bir araya getirmek istedik. İnsanların milliyetçi bir ruha sahip olması ve vatanın bölünmez bütünlüğüne saygı göstermesi çok önemli kriterler.

Yerel Seçimlerde MHP’nin oylarının artmasında adayın etkili olduğu söyleniyor bu konuda neler söyleyeceksiniz?
Belediye seçimlerinde adaylar da öne çıkıyor. Sedat Özsoy MHP’yi tercih ederek doğru bir karar verdik. Halkımız da ona gerekli desteği verdi. Çok kısa sürede seçime hazırlandık. Sürecin darlığından nihai başarıyı gösteremedik. Ama elimizden gelen tüm çalışmayı sergiledik. Sarıyer’in hassas konusu olan tapu olayını CHP bu seçimlerde kullandı. 1,5 yıl oldu tapu falan ortada yok. İnşallah seçmenimiz bilinçlenmişlerdir. Biz seçimlerde böyle bir söz vermedik. İnsanlar beklentiler içerisinde ve onlara söylenen vaadlere inanıyorlar. Siyasiler ise verdikleri vaatlerle halkı yanıltıyorlar.

MHP’nin Sarıyer’de yeni hedefi ne olacak?
Öncelikle referandum da istediğimiz sonucu almaya çalışacağız. 2011 genel seçimlerinde 2. Bölgede en az 10 milletvekili hedefliyoruz. 2014’te de Sarıyer Belediyesi’ni alacağız.

Derbent’te yıkım söz konusu, MHP’nin bu konuda tavrı ne olacak?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayımız şehir plancısı Ahmet Turgut ve meclis üyelerimiz Derbent’te yapılacak yıkımla ilgili çalışmalar yürütüyor. Bu konuyu TBMM gündemine getireceğiz.  Biz sorunların çözülmesi amacıyla MHP İlçe Teşkilatı olarak üzerimize düşen görevleri biliyoruz ve bu görev dâhilinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mecliste verdiğimiz önergeler siyasetten öte Sarıyer’in sorunlarını içeriyor.

Önümüzde referandum süreci var bu konuda nasıl çalışacaksınız?
Mahalle teşkilatları olarak sokağa çıkacağız. Mahallelerde nasıl etkinlikler yapabiliriz bunun değerlendirmesini yapacağız. Referanduma biz HAYIR diyoruz.

Son olarak Sarıyerlilere vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?
Tüm Sarıyer’i kucaklayan bir MHP hedefliyoruz. Herkesimin önerilerine ihtiyacımız var. Kapımız her gün açık olacak tüm vatandaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz.

Bu haber toplam 1609 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum