MHP muhtarları dinledi

MHP muhtarları dinledi
MHP Sarıyer İlçe Teşkilatı ve MHP’li Meclis Üyeleri Sarıyerli muhtarlarla kahvaltıda buluşarak sorunlarını dinledi.

Maslak Kasırlarında organize edilen kahvaltıya İlçe Başkanı Selami Şişman Ankara’da olması sebebiyle katılamazken, MHP Meclis Üyeleri, Abdullah Erol Akkuş, Oğuzkan Yüksel ve Osman Güloğlu, İlçe Teşkilatı Üyeleri, Eski Belediye Başkanı Sedat Özsoy ve muhtarlar tam kadro katıldı. Muhtarların sıkıntılarını dinleyen ve tek tek not alan meclis üyeleri, meclise girdiklerinde siyasi kimliklerini dışarıda bıraktıklarını ve Sarıyer’e hizmet için çalıştıklarını söylediler. Meclis üyeleri, muhtarlardan mahalleriyle ilgili sorunları kendileriyle paylaşmalarını istediler.

Oğuzkan Yüksel: “Sarıyer’i kucaklıyoruz”
Toplantıda konuşan Meclis Üyesi Oğuzkan Yüksel, MHP olarak belediye meclisinde 3 kişi olduklarını belirterek,  bir senelik zaman diliminde Sarıyer’in menfaatlerine olan Sarıyer halkının arzu ve istekleri doğrultusunda gelişen tüm olaylara destek verdiklerini söyledi.  Yüksel, “Bundan sonra da Sarıyer için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Bizler belli bir partinin temsilcileri olarak ordayız. Ancak hizmet anlamında tüm Sarıyerlileri kucaklamak durumundayız ve öyle de yapıyoruz. Bizim için birinci hedefimizi Sarıyerlilik ve Sarıyerli olabilmektir. Sarıyerli olmamız bizim için partiler üstüdür. Sizlerin sorunlarını da gündeme getirmek için her şeyi yapacağız. Bu anlamda sizlerden de destek bekliyoruz” dedi.

Osman Güloğlu: “Boğaziçi İmar Kanunu TBMM’nin gündemine gelecek”
Sarıyer’in sorunlarının çözümü konusunda MHP olarak Sedat Özsoy dahil tüm arkadaşlarıyla çalışmalar yürüttüklerini belirten Melis Üyesi Osman Güloğlu, 2960 sayılı Boğaziçi İmar Kanunu ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ve bunun önümüzdeki günlerde TBMM’nin gündemine getirmek için çalıştıklarını söyledi. Güloğlu, “Sorunlar Sarıyer’in sorunu dolayısıyla hepimizin sorunu. Birlik ve beraberlik içerisinde bu sorunlar çözüme kavuşacaktır. O parti kazanmış bu parti kazanmış bizim öyle bir derdimiz yok. Biz Sarıyer kazansın istiyoruz” dedi.

mhpdinledimuh_iceri_239974767.jpg

Erol Akkuş, “Sarıyer için tek yumruk olamıyoruz”
MHP Grubu olarak şu zamanki tüm meclis toplantılarına tam kadro katılım sağladıklarını vurgulayan Meclis Üyesi Erol Akkuş, “Maalesef meclisteki diğer iki parti kavgayla işi kim vurduya getirmeye çalışıyor. Köprü için olağanüstü toplanan meclis oturumunda kavga ile oturum kapandı. Sarıyer’in en büyük sorunu mülkiyet. Üç ayda, beş ayda tapu vereceğiz dediler, tapu vereceğim diyenler, verebildiler mi? Maalesef Sarıyerliler olarak tek yumruk olamıyoruz. Bizim meclisteki verdiğimiz tüm önergeler halkımızın sorunları ile ilgili önerilerdir” dedi.

Sedat Özsoy: “Muhtarların önemi daha da arttı”
Belediyeler, hükümetlerin ülkeye ve bölgelere hizmet etmek için seçildiğini belirten eski Belediye Başkanı Sedat Özsoy,” Allah’ıma çok şükür olsun ki 5 sene boyunca hiçbir vatandaşımı birbirinden ayırmamışımdır. Muhtarlar olarak bu birlik ve beraberliğinizi bozmamanız gerekir. Muhtar hangi köye ne geliyor, hangi mahallede kim giriyor kim geziyor. Bunları en iyi muhtarlar bilir. Hele ki anarşinin yoğunlaştığı şu son dönemde muhtarlara daha da büyük görev düşüyor. Onlar ilgili mercilere bilgi verecek, gerekli merciler de gerekli işlemleri yapacak. Bu yüzden muhtarların önemi daha da arttı” dedi.  Mahallesiyle ilgili Özsoy’un görüşünü almak isteyen Derbent Muhtarı Metin Ateş’e Özsoy, “Ben sorunu çözmüştüm. Ama ne yazık ki dönemim bitti” dedi.

Muhtarlar dert yandı
Söz alan muhtarlar mahallerinde çözülemeyen sorunlar için adeta dert yandı.  Genellikle mülkiyet meselesinin öne çıktığı sorunların dışında da isteklerini bildiren muhtarlar, belediyenin bazı uygulamalarından da şikâyetçi oldular.  Rumelihisarı Muhtarı Çetin Karayılan, montalama için belediyenin kat başına 250TL aldığını ve vatandaşın bunu ödemekte zorluk çektiğinin söyledi. Karayılan, belediyenin mahallesine önceki dönemlere göre daha az hizmet götürdüğünü vurguladı. Poligon Mahallesi Muhtarı Hasan Kılıçöz, vatandaşların depreme dayanıksız binalarını güçlendirilemediklerini önlerine hep binalarının kaçak olduğu ibaresi çıktığını belirterek, bu konuda bir çalışma yapılmasını istedi. Evlerine yıkım tebligatı gönderilen Derbent Muhtarı Metin Ateş ise belediye başkanının ve meclis üyelerinin yanlarında olmalarını ve mecliste Derbent sorununun tartışılmasını istedi. Toplantıda diğer mahalle muhtarları da mahalleri ile ilgili sorunları paylaştılar. Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak,  Muhtarları bir araya getirdiği için MHP İlçe Teşkilatı’na çok teşekkür etti.

Bu haber toplam 1484 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT