Meteoroloji'den sel uyarısı!

Meteoroloji'den sel uyarısı!
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü İstanbul’a sel uyarısında bulundu. Sarıyer Belediyesi kriz masası kurdu.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da bu gece saatlerinden itibaren beklenen aşırı yağış nedeniyle meydana gelebilecek; sel, su baskını, heyelan, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği bildirildi. Açıklamada "Sel tehlikesi var, herkes dikkatli olmalı, 24 saatte toplamda metrekareye 160 kg. yağış düşmesi bekleniyor. Kuvvetli yağış ilk 6 saat olacak" dedi. İstanbul'da geçtiğimiz Eylül'de yaşanan sel felaketinde metrekareye 205 kg. yağış düşmüştü. Yağışın bu gece 23.00'da başlaması bekleniyor. Yağış yarın da devam edecek" denildi. Ayrıca vatandaşlar, saat 22.30'dan sonra araçlarını kullanmamaları konusunda uyarıldı.

Kriz masası kuruldu
Sarıyer Belediyesi İstanbul’da beklenen sağanak yağış ve olumsuz hava koşullarında vatandaşların mağdur olamaması için Kriz Masası kurdu.

Sarıyer Belediyesi, yağıştan en fazla etkilenmesi beklenen ilçelerin başında gelen Sarıyer’de yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçmek ve vatandaşların hayatlarına normal seyrinde devam etmelerini sağlamak için kurduğu kriz masasıyla 24 saat görev başında olacak.

Kriz Masası irtibat telefonları: 0212 299 70 72 ve 299 70 73

Bu haber toplam 1280 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT