Memleketinde yorgunluk attı

Memleketinde yorgunluk attı
15 günlüğüne tatile çıkan Şükrü Genç memleketi Şebinkarahisar’da yorgunluğunu attı.

15 günlüğüne tatile çıkan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç memleketi Şebinkarahisar’da yorgunluğunu attı. Şebin Medya’nın haberine göre; yaylada hemşerileriyle halay çeken Başkan Genç, Meryemana Manastırı’na tırmanarak köyünü tepeden izledi.

genc_kelkit_444313870.jpg

‘’Kelkit ırmağını tersine akıttılar’’
Çamoluk Kayacık Köyü Yaylası’nda hemşerilerine seslenen Başkan Genç; “Değerli dostlarım, değerli misafirler bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum, Çok güzel şeyler söyleniyor, çok güzel bir şölen yaşanıyor, hava ne kadar rüzgârlı ne kadar soğuk olursa olsun bu şölen coşku ile devam edecek. Bizler Sarıyer’de belediye başkanlığı için yola çıktığımızda şunu diyorduk; mutlak bir şekilde başarılı olacağız, Kelkit vadisi de bu işe destek verirse biz bu işi başarırız dedik. Evet, bu destek verildi.  Kelkit vadililer ‘’Kelkit ırmağını tersine akıttılar’’dedi.

genc_koy_741711165.jpg

“Şaşalı evler yerine, iş imkânları için yatırımlar yapacağız”
Başkan Genç sözlerini şöyle sürdürdü; ”Yapacak çok işimiz var, burada politika yapmayacağız. Birlik ve beraberliğimizi oluşturmak zorundayız. Kelkit vadisinin sorunlarını politika dışında, siyasi düşüncesi ne olursa olsun, siyaset dışında oluşturmak zorundayız. Sivil toplum örgütlerimize, belediye başkanlarımıza ve en önemlisi kaymakamlarımıza çok büyük işler düşüyor.Bu topraklarda doğmuş insanları,  İstanbul’da yöneticilik yapanlar, buralardaki insanlarımıza sahip çıkacağız. Bizler eğitimi öne çıkaracağız, çocuklarımıza sahip çıkacağız, şaşalı evler yerine, iş imkânları için yatırımlar yapacağız, onun için yolumuz çok uzun, biz diyoruz ki bu yolları aşacağız, aşmak isteyenlerin aştığı gibi, yeter ki yürek koyalım bu işe’

genc_halay_366268143.jpg
Başkan Genç hemşerileriyle halay çekti.

Meryem Ana Manastırına tırmandı
Başkan Genç, Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Abdullah Erol Akkuş ve beraberindeki grupla Meryem Ana Manastırı’na tırmanarak köyünü seyretti. Genç,40 odalı, su depoları, hamamları, ibadet yerleri, eğitim yerleri bulunan kültür hazinesinde 2 saate yakın incelemelerde bulundu.

genc_meryemana_624897947.jpg

genc_meryemana2_311185300.jpg

Bu haber toplam 1247 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT