Mehmet Deniz: Çalışmadan pusuya yatıp...

Mehmet Deniz: Çalışmadan pusuya yatıp...
Sarıyer’de birinciliği AK Parti'ye kaptıran CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’den sert açıklama...

1 Kasım seçimlerinde birinciliği AK Parti’ye kaptıran CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’den açıklama geldi. Sarıyer’de oylarını arttırdıklarını belirten Deniz, parti içindeki muhaliflere mesaj verdi. Deniz; “Çalışmadan pusuya yatıp aman ilçe başarısız olsun, il başarısız olsun, genel başkan başarısız olsun diye dua edip başka partilere oy verip benim partimi karıştırmak isteyen matematik ve vicdan özürlülerine, fırsat vermeyeceğimizi herkes bilsin” dedi. 

Mehmet Deniz açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
Partimiz 1 Haziran 2015 seçimlerine Türkiye genelinde %24,9 oy almış, iken Sarıyer'de %38,5 oy almıştır.
1 Kasım seçimlerinde ise Türkiye genelinde %25,4 oy almamıza karşılık Sarıyer'de %40,3 oy almış bulunmaktayız.
Matematiksel değerlendirmeye tabi tutulduğuna partimiz ülke genelinde % 0,5 oyunu arttırmış, Sarıyer ilçemizde ise % 2 (10579) civarında bir oy artışı sağlamıştır.

Sarıyer ilçemizde Kısırkaya hariç bütün mahallelerimizde hem oransal olarak hem de rakamsal olarak oyumuz artmıştır. Tabii ki bu kesinlikle bizim için bir başarı değildir.

Bu sonuçları baz alarak ülke geneli ve Sarıyer Belediye seçimlerine dönük ön görülerde bulunmak siyasi bilgi yoksunluğudur. 

2014-2015 de ülkemizde ve partimizde seçim sinsilesi yaşadık. Parti içinde Sarıyer'de meclis Üyeliği ön seçimi, 2014 yerel seçimleri, hemen peşinden Cumhurbaşkanlığı seçimleri, milletvekili ön seçimleri, 7 Haziran genel seçimleri, mahalle delege seçimleri ve son olarak da 1 Kasım 2015 genel seçimleri yaşanan bütün parti içi ve parti dışı seçimler bizlere bir takım sonuçlar verdi. Bu seçimler de kazananlar oldu kaybedenler oldu.
Kaybeden bazı arkadaşlar neden kaybettiklerini kendilerini gözden geçirirken bazı arkadaşlar kin ve nefretle çevresine saldırmaya başladılar halen devam ediyorlar.

Bu Demokratik bir yarış bu yarışta kimse kimsenin düşmanı değil sadece rakibi, rakiple yarışırken insanlık ve vicdan sınırlarını aşmadan, kişisel bir olgunluk içerisinde eleştirileri yapmakta insanlık ve gelecek adına büyük fayda var.

AKP son seçimde ülke genelinde kendi yarattığı kaostan beslenmiş adil bir seçim yarışının yapılmadığı ortamda MHP, HDP (bir kesiminin hem Güneydoğu'da hem de Sarıyer de ), Bağımsızların oylarını alarak oyunu Türkiye genelinde %8, Sarıyer'de ise %6,5 artırmıştır.

Ülkemiz için umarım hayırlı olur.

Bizler 1 Kasımdan dersler çıkarırken onlarda 7 Haziran'dan ders çıkarabilirler ise ülkemizde ki kutuplaşma son bulur.
AKP’nin vaadlerinin takipçisi olacağız. Asgari ücretin 1.300 TL olması konulu vaadlerinden daha ilk günde çark etmiş bulunmaktalar.

Bizler çalışan emek veren fedakar arkadaşlarımızla üretmeye eksiklerimizi gidermeye devam edeceğiz.
Çalışmadan pusuya yatıp aman ilçe başarısız olsun, il başarısız olsun genel başkan başarısız olsun diye dua edip başka partilere oy verip benim partimi karıştırmak isteyen matematik ve vicdan özürlülerine, fırsat vermeyeceğimizi herkes bilsin.

Sevgili Sarıyerliler
Bizlere vermiş olduğunuz destekten ötürü çok teşekkür ederken, emek veren gecesini gündüzüne katan cefakar, özverili bütün partililerimize enderin sevgi ve saygılarımı sunarım.

CHP'de delege seçimleri ne zaman?

Bu haber toplam 7095 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
8 Yorum