Mehmet Çakır, MANŞET'e konuştu

Mehmet Çakır, MANŞET'e konuştu
Çakır, 'Sarıyer’de muhalefet olmamıza rağmen daha çok konuşmak yerine, daha çok çalışıyoruz' dedi.

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çakır, Sarıyer Manşet Gazetesi’ne konuştu. “Sarıyer’de muhalefet olmamıza rağmen daha çok konuşmak yerine, daha çok çalışıyoruz” diyen Çakır, kiraya verilecek olan Demirciköy Kültür Merkezi, Diyanet İşleri Başkanlığına tahsisi iptal edilen Daruşafaka’daki arazi ve meclise verdikleri önergelerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çakır “Siyasi partileri birbirinden ayıran samimiyet ve sorumluluktur”
Halkın yaşamını kolaylaştırmak ve problemlerine çözüm üretmek için siyasete ve siyasi partilere ihtiyaç olduğunu belirten Çakır, “Siyasi partileri birbirinden ayıran ise çözümde ne kadar samimi ve sorumluk alabilme kabiliyetidir. Günümüzde yaşadıklarımızı geçmişle kıyasladığımızda bütün zorluklara rağmen AK Parti çözüm üretmede samimi ve sorumluklarını bilen bir vizyonu olduğunu ortaya koymuştur. Bu vizyon hem Türkiye genelinde hem de Sarıyer ölçeğinde kendini göstermiştir” dedi.

“Daha çok konuşmak yerine,  daha çok çalışıyoruz”
 “Sarıyer’de muhalefet olmamıza rağmen daha çok konuşmak yerine daha çok çalışıyoruz. Biz Sarıyer’in problemlerin çözümünde samimiyetimizden ve sorumluluğumuzdan ödün vermiyoruz. Belediye seçimlerinde vatandaşa ne söz verdiysek tutuyoruz, tutmaya da devam edeceğiz. Poligon Tepeüstü’nde 35 yıllık tapu problemini İstanbul Milli Emlak Müdürlüğü’nün ihaleye çıkarması ve üzerinde yaşayan vatandaşlara satışının gerçekleşmesiyle beş senelik çabamızla sonuçlandırdık. CHP li meclis üyelerimizde satış değeriyle alakalı olumsuz tablo çizmekteler. Seçim döneminde de gördük ki gerçeği farklı göstermekte ne kadar mahir, millete korku enjekte etmede ne kadar usta olduklarını hepimiz öğrendik. Poligonda yaşayan vatandaşlarımızın tamamı satın aldıkları bedelden memnun ve devleti de zarara uğratmadan ne kadar karlı bir iş yaptıklarının farkındalar.”

“Sarıyer’deki cemevi ihtiyacını görmezden gelemezdik”
AK Parti grubunun Aralık ayı meclis toplantısında cemevi ile ilgili verdiği önergeyi hatırlatan Çakır, ”Sarıyer’de yaşayan Alevi vatandaşlarımızın her türlü sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması için Sarıyer Belediyesi’ne ait bir arazide cemevi yapılmasını meclis gündemine getirdik. AK Parti olarak Sarıyer’deki bu ihtiyacı görmezden gelemezdik ve tabii ki Sarıyerlilere olan samimiyet ve sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmeliydik” dedi.

“Tahsisin iptali düşündürücüdür”
Daruşafaka Mahallesi’ndeki tahsisin iptaliyle ilgili konuşan Çakır, “Maalesef Kasım ayı meclis toplantısında ise Eğitim ve Kültür tesisi yapılması için Diyanet İşleri Başkanlığına tahsis edilen belediye arazisini tüm ikna çabalarımıza rağmen CHP grubu tarafından tahsisi kaldırma kararı yönünde oy kullandı. Kamusal etik adına Devletin tüm kurumlarıyla barışık olmak ve belediye parasını kullanmadan Sarıyer’e bir eser kazandırmak varken, proje içerisindeki ufak bir mescidin yapılacak olması CHP grubunu böyle bir karar vermeye itmiş olması gerçekten düşündürücüdür” dedi.

“Onur Öymen’in söyledikleri bizleri de üzdü”
Mehmet Çakır,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in Dersimle ilgili sözlerine de şöyle değindi: “Bu yapılanları ki çok görmüyoruz, AK Parti hükümeti demokratik açılımlar çerçevesinde Alevi çalıştayları düzenlerken,  Onur Öymen’in meclis kürsüsünden söyledikleri sadece Alevi vatandaşlarımızı değil, olaya bakışı açısından bizleri de yaralamıştır. Ayrıca Alevi kesimini hem oy deposu olarak görüp hem de onlar için hiçbir şey yapmamakta oldukça manidar. Hatırlatmakta fayda var Diyanet İşleri Başkanlığı 1924 yılında kuruldu ve CHP hem tek başına hem de parti kökeni itibariyle koalisyonlarda bulundu ve Alevilerin diyanette temsil dahil her türlü düzenleme ile haklar tanıma imkanını elinde bulundurdu. Tabii burada esas görev özellikle Alevilerin kendi içerisinden çıkarmış olduğu seçilmişlere düşmektedir. Kemal Kılıçdaroğlu gibi her durumda gösterdikleri cesareti CHP içerisinde Deniz Baykal’a da gösterebilirlerse Alevi kesiminin problemlerinin daha kolay aşılacağına inanıyorum.”

“CHP Türkiye mozaiğine hitap etmiyor”
CHP’nin Türkiye mozaiğine hitap etmediğine değinen Çakır, “Ben de Sünni biri olarak CHP’nin Sünnilere bakış açısını gayet iyi bilmekteyim, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ‘ın söyledikleri maalesef unutulacak gibi değil. Yani CHP Türkiye mozaiğinin tamamına hitap eder ve değerlerine sahip çıkabilirse Türkiye’nin Alevi meselesi dahil tüm temel problemleri kolaylıkla aşılacaktır”  dedi.

“Kültür Merkezini kiraya vermek yerine halkın kullanımına açılmalıdır”
Kiraya verilmek istenen kültür merkezi ile ilgili konuşan Çakır, “İhale yapılacak olmasına rağmen aldığımız duyumlar adresin belli olduğu yönünde. Sarıyer’deki nikah, kültürel etkinlik, kurs yeri sıkıntısı varken,  mevcudun değerlendirilmemesi Sarıyer’in ve Sarıyerlilerin çıkarlarına hizmet etmemektir. Neden burayı hizmete açmıyorsunuza,  verilen cevap belediyenin ihtiyaçlarına uygun tarzda yapılmamış olması denmekte. Sarıyerliler adına rica ediyoruz, özel sektör burada para vererek ihtiyacını karşılıyor da, belediye olarak siz neden kullanamıyorsunuz, acaba burada etkinlik ve çalışma yapabilecek beceride hiç mi kendine güvenen personelimiz yok. Ben var olduğuna inanıyorum. Sarıyer’de emekliler için kullanabilirsiniz, Hanımlar için kullanabilirsiniz, kursiyerler için kullanabilirsiniz, nikâh salonu olarak kullanabilirsiniz, meclisi salonu olarak kullanabilirsiniz, istedikten sonra özel sektörden daha iyi kullanabileceğimize inanıyorum. Yeter ki kendimize güvenelim. “ dedi.

Bu haber toplam 1998 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum