Medya Yaman'a geniş yer verdi

Medya Yaman'a geniş yer verdi
Ulusal basın AK Parti Sarıyer Belediye Başkanı Aday Adayı İskender Yaman'a geniş yer verdi.

STAR gazetesinin İskender Yaman ile ilgili haberi

AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan İskender Yaman, ‘İlçenin temel problemlerini ve çözüm yollarını biliyorum, burayı turizm merkezi haline getireceğim’ dedi.
2004 yerel seçimlerinde AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkanı, 2007 genel seçimlerde ise İstanbul 2. bölge milletvekili aday adayı olan İskender Yaman, Sarıyer Belediye Başkanlığı için yeniden aday adayı oldu. Yaman, ‘Modern belediyecilik anlayışının hákim olduğu çağdaş bir Sarıyer için aday adayıyım’ dedi.

‘YURTDIŞINDA İNCELEME YAPTIM’
SARIYER’İ 2010’lu yılların sorunları çözülmüş bir ilçesi olarak medeniyetler beşiği İstanbul’un incisi haline getirmek istediğini belirten Yaman, ‘30 yıllık Sarıyerliyim. İlçenin tüm temel sorunlarını biliyorum. Çözüm için projelerim de hazır. Hedefim çağdaş, modern daha yaşanılabilir bir Sarıyer. Yurtdışında belediyecilik anlamında çok sayıda kenti inceledim. Sarıyer’i küçük İsviçre yapacağım’ diye konuştu. Sarıyer’in en temel probleminin mülkiyet problemi olduğunu ifade eden Yaman şöyle devam etti: ‘Bu konunun çözüm yolunu ve adresini çok iyi biliyorum. Ayrıca balıkçılığıyla ünlü bir ilçe olan Sarıyer kültürel değerleriyle, rahat ulaşımıyla tam bir turizm merkezi olacak. Bu konudaki projelerim de hazır.’

‘HİZMETİ KUTSAL BİLİYORUZ’
BELEDİYECİLİK anlayışını ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözüyle açıklayan İskender Yaman, ‘Önce insan diyoruz. Ona ve tüm çevreye hizmeti kutsal biliyoruz. Dolayısıyla insan merkezli, sosyal, kültürel, teknik ve etkin bir belediyecilik anlayışını Sarıyer’e getireceğiz’ dedi.

ÜÇ DERNEKTE YÖNETİCİ
ORDU Mesudiye Köy-Kent Projesi çalışmalarında ve yönetiminde görev alan İskender Yaman, halen İstanbul Mesudiyeliler Derneği Yönetim Kurulu Genel Başkan Yardımcılığı ile Ordu Sanayi ve İş Adamları Derneği (ORSİAD) Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Genç Sigortacılık Derneği (GİSED) üyesi de olan Yaman, çeşitli şirketlerde müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yapıyor. 46 yaşındaki Yaman İngilizce biliyor.

Yeni Şafak gazetesinin İskender Yaman ile ilgili haberi

Sarıyer'e yeni vizyon
Yerel seçimlerde AK Parti'den Sarıyer ilçesi belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklayan İskender Yaman, hedefinin Sarıyer'i küçük bir İsviçre haline getirmek olduğunu söyledi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi partiler belediye başkan adaylarını yavaş yavaş netleştirmeye başladı. Bazı ilçelerde adaylık için ise kıyasıya yarış halen devam ediyor. Sarıyer ilçesi, Ak Parti'den belediye başkan aday adayı İskender Yaman ise bu yarışta çok iddialı. Sarıyer'in sıradan bir ilçe olmadığı belirten Yaman, ilçenin yeni bir açılıma yeni bir vizyona ve yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Başkan seçilmesi halinde Sarıyer'i, küçük bir İsviçre haline getireceğini iddia eden Yaman sözlerine şu şekilde devam etti: “En büyük amacım; Sarıyer'i 2010'lu yılların tüm sorunları çözülmüş, medeniyetleri beşiği İstanbul'un incisi haline getirmek ve daha yaşanılabilir bir ilçe yaratmaktır. 30 yıllık Sarıyer'li olarak belediye başkanı olduğum zaman, Sarıyer'i küçük İsviçre yapacağım. Kültürel değerleriyle, rahat ulaşımıyla tam bir turizm merkezi olacak. Bu konuda projelerim var ve kendime inanıyorum. İnsan merkezli, sosyal, kültürel, teknik ve etkin bir belediyecilik anlayışını Sarıyer'imize getireceğiz.'

Bu haber toplam 6403 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT