Mecliste gündem dışı tartışma

Mecliste gündem dışı tartışma
Gündem dışı konuşmalar yine mecliste gergin dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Gündem dışı konuşma alan AK Parti Grup Sözcüsü Cemil Özbalta, konuyu önceki ay görüşülen faaliyet raporuna getirince mecliste yine tartışmalar yaşandı. Özbata’ya cevap veren Şükrü Genç, “Gelin misket oynamayı bırakalım, meclisi kilitlemeyin” dedi.

AK Parti’li Cemil Özbalta gündem dışı konuşma istedi. CHP’li Erdal Sarıgöl ve Gökan Zeybek gündem dışı konuşmalara karşı çıktı ancak Meclis Başkan Vekili Adnan Ayber, AK Parti’li Özbalta’ya konuşması için söz verdi. Kürsüye çıkan Özbalta, köy yollarının asfaltlanmasıyla ilgili faaliyet raporunda yanlış bilgilerin yer aldığını belirterek, kendi dönemlerinde buraların asfaltlandığını savundu. Belediye Başkanı Şükrü Genç,  Özbalta’nın konuşması için “Meclisin çalışmasını engellemek için çalışılmış bir taktiktir” dedi ve Ayber’in müdahale etmesini istedi. Bu arada tartışmalar yaşandı ve ardından Özbalta kürsüden indi. Meclisteki yapıcı tutumuyla tanınan MHP’li Erol Akkuş tartışmanın kesilmesi için söz aldı ancak yinede tansiyonu düşüremedi.Genç, “Sorunların çözümlenmesinden korkmayın”
Kürsüye çıkıp Özbalta’ya cevap veren Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Burada meclisin çalışmaması, kilitlenmesi için alınan bir taktik karar var. Burada bunun uygulamaya çalışılmasına açıkça şahit oluyoruz. Sarıyer halkı bize bir sorumluluk verdi. Beklentiler çok yüksek. Bu beklentileri orada burada yalan söyleyerek, insanların farklı yerlere tereddütle çeşitli sıkıntılara girmelerine sebep olmaya hiç birimizin hakkı yoktur. Orada burada yalan söylemeye, birilerini tehdit etmenin bir anlamı yoktur. Konuşulan, görüşülen şeyleri tekrar tekrar meclise getirmeyin. Zamanında dersinize çalışın ve o zaman konuşun. Belediye başkanı olarak benim tereddütüm şudur; Sarıyer’in çok ciddi sorunları var ve siz bu sorunların çözümlenmesinden korkmayın.

“Misket oynamayı bırakalım”
Gelin misket oynamayı bırakalım. Burası meclis, konuşalım ama meclisi kilitlemeyelim. Sizler de politika yapıyorsunuz ama meclisi engellemeyelim. Tapuların verilmesi engelleniyor. Bunu siz de çok iyi biliyorsunuz Cemil Bey... Neden engelleniyor? Neden engelliyorsunuz?. Balıkçılar çarşısı engelleniyor. Neden engelliyorsunuz. Bu insanların sıkıntılarını siz bilemezsiniz. Gelin salı günleri halk toplantılarını birlikte yapalım. Halkın içinde birlikte sokakları dolaşalım. Kesinlikle gocunmayacağım. Gelin insanları birlikte dinleyelim. Sorunları çözmek, beraber olma zorundayız. Merkezi yönetimin olanaklarını Sarıyer’e aktarmak zorundayız. Bunu hiçbir şekilde Ahmet’in, Mehmet’in aktarması olarak değil; Sarıyer Belediye Meclisi’nin hizmeti olarak sunalım. İnsanları hiçbir şekilde tehdit etmeye gerek yok. Ben gazetelerde yapılan başlıkları mesele yapıp, burada konuşmak istemiyorum. Ama benimle ilgili söylenen her türlü yalanı da yerine iade ediyorum. Ama yapılan tehditler Sarıyer halkının tehdit edilmesidir. Bu tehdit hiçbir zaman yerini bulmayacaktır.”

Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT