Mazbatasını alan Özgür Çelik görevi devraldı

Mazbatasını alan Özgür Çelik görevi devraldı
CHP'nin, 8 Ekim Pazar günü yapılan kongresinde İstanbul İl Başkanı seçilen Özgür Çelik, Sarıyer İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alarak göreve başladı.

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’e Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız ve CHP Sarıyer örgütü de eşlik etti. Özgür Çelik daha sonra Sarıyer ilçe başkanlığını ziyaret etti. Daha sonra CHP il binasında devir teslim töreni düzenlendi. Çok sayıdaki partilinin katıldığı törende Canan Kaftancıoğlu görevi Özgür Çelik’e devretti.                                                  

"İstanbul'dan umudu örgütleyeceğiz"          

Çelik, CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde yaptığı konuşmada, hep birlikte tarihi bir yolculuğa çıktıklarını söyledi. Seçim sonrasında yaptığı ziyaretlerde "Sokakta bir umutsuzluk görüyorum. Seçmenlerimizde bir kırgınlığın olduğunu görüyorum" dediğini aktaran Çelik, "Bugün buraya gelmeden önce saat 15.00'te ilçe başkanlarımız ve il yöneticilerimizle, Sarıyer İlçe Seçim Kuruluna, mazbatamızı almaya gittiğimizde biz seçim kurulundan içeri girerken 70 yaşının üzerinde bir hanımefendi önümü keserek, 'Ne olacak bizim bu kırılan umutlarımız? Bu dünyadan gözüm açık gideceğim. Lütfen çok çalışın ama umudumuz çok zayıf.' dedi. Kendisine şunu ifade ettim. 'Asla umudunuzu kaybetmeyin. En zor zamanlarda bile bir umut mutlaka vardır.' dedim." ifadelerini kullandı.                                                                

"İşim zor, çok daha fazla çalışmam gerekecek"

Canan Kaftancıoğlu ise hep birlikte 85 milyona adaleti, eşitliği ve özgürlüğü getirmek için çalışacaklarını söyledi.
Bugünden sonra İstanbul'da CHP'nin en çalışkan üyesi olmaya çalışacağını dile getiren Kaftancıoğlu, "İşim zor, çok daha fazla çalışmam gerekecek. Çalışkan bir üyesi olarak partimizin, memleketimizin ve elbette Özgür Başkanımızın işlerini kolaylaştırmak için ne zaman, nerede ihtiyacı olursa hep birlikte orada olacağız." dedi.

b18daf01-12c6-4e63-a16d-26cda6e2313d.jpeg74b41be0-8643-45e2-b00f-2e9e1fe3efba.jpeg

Bu haber toplam 3212 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT