Mahalleler Birliği'nden Şükrü Genç'e ziyaret

Mahalleler Birliği'nden Şükrü Genç'e ziyaret
İBB meclis toplantısında alınan karar sonrasında mülkiyet haklarını kazanan mahallelerin temsilcileri Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i makamında ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısında oy birliği ile alınan karar sonrasında mülkiyet haklarını kazanan mahallelerin temsilcileri Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i makamında ziyaret etti. Umutlarını yitirdikleri noktada yeniden yeşerdiğini ifade eden Sarıyer Mahalleler Birliği temsilcileri, bu yolda büyük çaba sarf eden Başkan Genç’e teşekkür etti.

Sarıyerlilerin kanayan yarası haline gelen, 40 yıldır çözülemeyen tapu ve mülkiyet sorunu Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ısrarlı çabaları ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun imzası sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi. Yaşadıkları mahalleler adına mücadele eden Sarıyer Mahalleler Birliği üyeleri, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ziyaretleri sırasında; “Mutluluk ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Bu işe baş koymasaydınız yapamazdık. Pınar ve Rumeli Hisarı mahallelerinden sonra diğer mahallelerin kararları alınınca işte o zaman bayram havası yaşayacağız. Bir yere ait olmadıklarını düşünerek doğdukları mahalleleri terk eden gençlerimiz artık geri dönmeye başladılar. Bu durum bizi çok mutlu ediyor. Umutlarımızı kaybettiğimiz bir anda yeniden yeşerttiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreci hep birlikte takip edeceğiz” dedi.

mah-ic1.jpg

Belediye başkanlığına adaylığını koymasının en önemli nedenlerinden birinin mülkiyet sorunu olduğunun altını çizen Başkan Genç, “Sizler bu işin lokomotifisiniz. Benim de belediye başkanlığına aday olmamın en önemli nedenlerinden biridir. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bütün mahallelerimizde hayata geçireceğiz. Birlikteliğimiz bu noktada da büyük önem taşıyor. Bunun memleket borcu olduğunu unutmamak lazım. Babalarımızdan bize ödünç olan bu yerlerimizi çocuklarımıza devredeceğiz. Bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz lazım” dedi. 

Bu haber toplam 2880 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT