Mahalle ziyaretlerine başladı

Mahalle ziyaretlerine başladı
Şükrü Genç seçim sonrası mahalle ziyaretlerine Hisarüstü Mahallesi’nden başladı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çok kötü yönetilmiş bir belediye devraldık, çözülmesi gereken çok sorun var.  Ama en büyük sorunumuz işsizlik. İki ayda 10 bine yakın insanımız iş için belediyeye başvurdu” dedi.

Seçim sonrası mahalle ziyaretlerine Hisarüstü Mahallesi’nden başlayan Başkan Şükrü Genç, mahalle esnafını ziyaret ederek, destekleri için teşekkür etti. Esnaf ziyaretinden sonra Ülker Cami altındaki salonda mahalleliyle toplantı yapan Başkan Şükrü Genç, konuşmasında söz verdiği gibi sorunları halkın arasına karışarak, halkla birlikte çözmek için mahalle ziyaretlerinin bundan sonra da süreceğini söyledi.

“Masa başında oturmak için görev almadık” diyen Başkan Şükrü Genç, “Seçim sürecinde benim de büyüdüğüm Hisarüstü Mahallesi’nden büyük destek aldım. Büyüğümüzden küçüğümüze, çocuklarımıza, gençlerimize kadınlarımıza katkılarınız için, bana sahip çıktığınız için çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Başkan Şükrü Genç, Hisarüstü halkının desteğinin kendisini çok duygulandırdığını hatırlatarak, şunları söyledi:
“Çok kötü yönetilmiş bir belediye devraldık, çözülmesi gereken çok sorun var.  Ama en büyük sorunumuz işsizlik. İki ayda 10 bine yakın insanımız iş için belediyeye başvurdu. Biz, sizlere hizmet için belediyemize miras bırakılan bu büyük sorunların arkasına sığınmayacağız. Ama sizlerin de verdiğiniz vergilerin, harçların nereye harcandığının hesabının sormalısınız. İşte biz sizlere hesap vermek için, öncelikle geçmiş dönemin çok ayrıntılı bir envanterini çıkarıyoruz. Bu çalışma bitince sizlerle paylaşacağız, kamuoyuyla paylaşacağız. Sarıyer Belediyesi’nde bir demirbaş kaydı bile yok. Benim oturduğum masanın kaydı bile yok. Gıda yardımları yalan. Bursların yüzde 80’ninde suistimal var. Nikah kıymada bile büyük usulsüzlük vardı. Yaptığımız değişiklikle önceki memurun neredeyse bir yılda sağladığı geliri, yeni arkadaşımız 20 günde sağladı. Bu ve buna benzer birçok alanda suistimal var. Bunların hepsini düzelteceğiz. Sorumluların yakasına yapışacağız. Kimsenin kamu kaynağını, halkın vergisini boşa harcamaya hakkı yoktur. Dediğim gibi biz sorunlardan, borçlardan korkmuyoruz. Bunların hepsini hep birlikte çözeceğiz.”

Başkan Şükrü Genç, belediyenin Sarıyer’deki başta camiler olmak üzere tüm ibadethanelerin temizliği ve çevre düzenlemesine yaptığını, yine bütün okulların temizlenmesine başlandığını ve bunları belediye yük olmadan yapmaya çalıştıklarının kaydetti. Başkan Genç, “Hortumları kestik bazıları rahatsız oluyor şimdi. Toplum içinde dayanışma olmalı, bunu öne çıkarmalıyız. Çatısız ev bırakmayacağız, ama bunlar bizim kontrolümüzde olacak. Biraz zamana ihtiyacımız var, zamansız yapıp fırsatçılara fırsat vermeyin. Yine en büyük sorunumuz işsizlik. Bu konuda da çok güzel projelerimiz var. Dediğim gibi biraz zamana ihtilacımız var. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Şükrü Genç’e teşekkür ziyareti sırasında belediye başkan yardımcılarından Metin Kavuk, Erol Aydın ve Sarıyer Belediyesi’nin Spor Danışmanı Ali Ergenç ile Hisarüstü Muhtarı Çetin Karayılan eşlik etti.

Bu haber toplam 1173 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT