Maden’de gergin yıkım

Maden’de gergin yıkım
Sarıyer Belediyesi’nin Maden’deki bir gecekonduyu yıkması sırada gerginlik yaşandı.

İtfaiye ve polis ekiplerinin hazır bekletildiği yıkım sırasında ev sahibinin tüm engellemelerine rağmen gecekondu Sarıyer Belediyesi’nin zabıta ekiplerince yıkıldı.

Yıkım Sarıyer Belediyesi zabıta ekipleri tarafından Maden Mahallesi Akdoğan Sokak üzerinde lüks villaların bitişiğindeki bir gecekonduda gerçekleştirildi. Polis ve itfaiye desteğinde sabahın erken saatlerinde olay yerine gelen zabıta ekipleri, yıkım çalışmalarına başladı. Gecekonduya giren ekipler kısa sürede eşyaları boşaltarak kamyonete taşıdı. Zabıta ekipleri gecekondudaki malzemeleri boşaltırken, gecekondunun sahibi Hasan Daral olay yerine geldi. Daral içeri girerek yıkımı engellemeye çalıştı. Gecekondunun sökülen kapısını alarak yerine takmaya çalışan Daral ile zabıtalar arasında gerginlik yaşandı. Araya giren polis ekipleri Daral'ı ikna etmek için uzun süre çaba sarf etti.Yıkım, Daral'ın tüm çabalarına rağmen kısa sürede gerçekleştirildi. Yıkım haberini alan Daral'ın yakınları olay yerine geldi. Yıkımı tamamlayan zabıta ekipleri gerginliğin büyümesi ihtimaline karşı sokaktan ayrıldı.

Olay yerine gelen bazı vatandaşlar da, Sarıyer Belediyesi’nin Zekeriyaköy’deki lüks sitelerde yapılan imar aykırılıklarına göz yummasına tepki göstererek, “Turyapı Boğaziçi Sarıyer Evleri’nde yapılanlar ortada. Basından öğrendiğimiz kadarıyla belediye orada tutanak dahi tutmamış. Ama gariban halk olunca yıkım anında gerçekleşiyor. Bu kadar dürüstlerse oraları da yıksınlar. Zengini destekleyip fakiri ezmesinler” diye konuştular.

Bu haber toplam 3876 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
5 Yorum