Levent Bilek MANŞET'e konuştu

Levent Bilek MANŞET'e konuştu
Sarıyer siyasetinin genç ve yeni ismi, Levent Dursun Bilek: “Siyaseti içime sindirerek yürümek istiyorum”

CHP Sarıyer İlçe Yönetimi ile adını duyduğumuz Levent Dursun Bilek, Sarıyer siyasetinde genç ve yeni bir isim. Genç yaşına rağmen iş yaşamındaki başarılı çizgisi ve donanımıyla göz dolduran Bilek’in hedefi, bu başarısını siyasi kariyerine de yansıtmak.

“CHP Sarıyer İlçe yönetiminden başlayarak, kademe kademe siyaseti içime sindirerek ileriye doğru yürümek istiyorum” diyen Levent Dursun Bilek, tüm içtenliği ile Sarıyer Manşet Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Sahibi olduğu Bilek İstanbul Hotel’inin yönetim katında bir araya geldiğimiz Bilek ile iş yaşamından, siyasi hedeflerine kadar her şeyi konuştuk. Biz sorduk o cevap verdi. İşte merak ettiğiniz sorular ve Bilek’in cevapları…

- Levent Bilek’i ilk kez CHP Sarıyer İlçe Yönetimi ile tanıdık. Levent Bilek kimdir? Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
1976 da İstanbul’da doğdum. İlkokulu Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları’nda, liseyi ise Acıbadem Özel Otelcilik ve Turizm Lisesinde okudum. Bitirmiş olduğum lisede 6 ay okul 6 ay staj görülüyordu fakat ben 6 aylık staj dönemlerinde 3 sene boyunca İngiltere’ye gidip İngilizce dil eğitimimi aldım. Lise sonrası yüksek tahsilim için 1996 yılında Amerika serüveni başladı. İlk olarak İşletme bölümünü bitirdim sonrasında da University of Phoenix’de iş idaresi bölümünü okuyarak tamamladım. Amerika’da okuduğum yıllarda 18 ay (MGV) Monarch Grand Vocations adlı 5 tane Amerikanın değişik eyaletlerinde tatil köyleri bulunan firmada satış departmanında çalıştım. 2002 Haziranında da Türkiye’ye dönüşümü gerçekleştirdim.

İngiltere ve Amerika’ya yönelik çoğu zaman çalışmalarım oldu ancak Türkiye’ye dönüp kendi aile firmamda çalışmayı tercih ettim. Kademe kademe her işte çalıştım, bir dönem maden ocaklarında, bir dönem asfalt şantiyelerinde, bir dönem ithalatta ve en son inşaat şantiyelerinde çalıştım. Benim için en güzel çalışma ve hayat dersi aldığım yer babamın kömür ocaklarından birinde kamyon şoförlüğü yaptığım yıllar ve o şantiyelerdir.

- Siyasetin dışında ne işle uğraşıyorsunuz?
Firmama ait inşaat ve turizm grubunun başındayım. Büyükçekmece Tepekent villaları projesinden sonra (halen devam ediyor) şimdilerde yeni açtığım Sarıyer bölgesindeki Zekeriyaköy ve Demirciköy’de villa projelerinin başındayım. Turizm sevdiğim ve çocukluğumda da istediğim meslekti. Bilek Şirketler Grubu’nun 4.Levent’teki 300 yataklı 4 yıldızlı Bilek İstanbul Hotel’inin ve Ankara Kızılay’da bulunan Starton Hotel’inin yönetimindeyim.

CHP ilçe yönetiminde yer almanız siyasetteki ilk deneyiminiz mi, yoksa daha önce de siyasi çalışmalarınız oldu mu?
Öncelikle CHP Sarıyer ilçe siyaset geliştirme, örgütleme ve projelerden sorumlu başkan yardımcılığı görevimi layıkıyla yapacağımı ve başaracağımı belirtmek isterim. CHP ilçe yönetiminde yer alma nedenim, bu ülkede eğitim gören iş adamlarının siyasetin içerisinde olmaları ve ülkenin sorunları ile ilgili ellerini taşın altına koymaları gerektiğini düşünerek siyasete girmiş bulunmaktayım. Deneyimle ilgili ne yazık ki Türkiye’de siyaseti siyasetçilere tam anlatan siyaset okullarının olmadığı düşüncesi ile bunun da ilkokulunun ilçe yönetiminden başlayarak kademe kademe ve siyaseti içime sindirerek ileriye doğru yürümek istememdir. Siyasete başlayan biz gençlerin sabırla kimselere küsmeden, seçtiği yolda,  inandığı ideolojide devam etmesi en doğru yoldur diye düşünüyorum.

-Siyasette neden CHP’yi tercih ettiniz?
CHP’yi tercih etmem ise; laik, demokrat, çağdaş bir ülke içerisinde insan haklarına, demokrasiye ve ülkedeki yasalara sahip çıkışı, bu konularda taviz vermeden mücadelesini sürdüren bir parti oluşu nedeni tercih sebebim olmuştur.

-Siyasi hedeflerinizden bahseder misiniz?
Ben siyasi hedef olarak; ileride bu ülkede hiç ayırım yapmadan partili partisiz herkesin seveceği ve onlara hizmeti eşit olarak verecek bir siyasetçi profili yaratmak istiyorum. Tabi ki almış olduğum eğitim ve iş hayatında kazandığım tecrübeleri siyasete adapte ederek başarılı olmak benim hedefimdir. Siyasette kesinlikle şaibesiz bir siyasetçi, çıkmaz yolları tercih etmeyen bir partili olarak elimden gelen bütün gayretimi harcayacağım. Parti içerisindeki ikilemlerin düzeltilmesi, iç kavgaların son bulması için gereken gayreti göstereceğim. 

Şuna inanıyorum ki, parti iç barışı sağlandığında 1970’li yılların unutulmaz çalışma temposunu yakalayacağımıza, kitlelerle diyalog ve iletişim içerisinde olduğumuz zaman partimizin yükselişini görebiliyorum. Tabiî ki biz gençler üst kademedeki tecrübeli partili büyüklerimize ve ağabeylerimize destek verirken onlarında tecrübelerinden faydalanacağız, onların kazandığı tecrübeleri ne çilelerle ve ne emeklerle kazandıklarını asla unutmamak lazım.

2011 genel seçimleri yaklaşırken CHP’nin Sarıyer’de yapması gereken önemli çalışmalar neler olmalıdır?
Partinin dinamik güçleri olan Kadın kolları, Gençlik kolları ve Mahalle temsilcileri ile bire bir halkımızla iletişim kurup, kenetlenmeyi  ve sorunları onlarla beraber aşmayı arzu edenlerdenim. Seçim zamanlarında sandık başlarında oylarımızın takibi konusunda da çözüm üretmek istiyorum, partili seçmenlerin sandık başına giderken sıcak bir karşılama ve onların sorunlarına yardım eden arkadaşlarımın oralarda olmasını sağlamak için çözüm bulmalıyız.

CHP’nin 2011 yılı seçimlerinde değil, her gün her saat yapması gereken çok işinin olduğuna inanıyorum. Biz yönetime ve iktidara talip olan Türkiye’nin kurumsallaşması konusunda en kurumsal partisiyiz. Bu nedenle tüm ilçe teşkilatı arkadaşlarımızla, partili yöneticilerimizle seçime kadar olan süre içerisinde rotamızı belli etmiş durumdayız, çalışmalarımızı önce belediyemizin vereceği hizmetle göstereceğiz.

-Sarıyer Belediyesi’nin CHP’de olması, Sarıyer’de CHP ilçe yönetiminin önemini de arttırıyor. Buna bağlı olarak ilçe yönetimi ile belediye arasındaki ilişkiyi nasıl değerlendiriyorsunuz? 
Sarıyer Belediyesi’nin CHP’de olması Sarıyer için bir şanstır. İlçe ve belediye çalışmalar konusunda elbette ortak görüşlerini paylaşacaklardır. Ancak CHP, Sarıyer Belediyesi’ni aldıktan sonra artık tüm Sarıyerlilerin belediyesidir. Burada asla CHP veya başka parti ayrımı yapmadan hizmetine devam etmektedir, doğru olanı da budur.  Bu özellik CHP’yi diğer siyasi partilerden ayıran çok özel bir ayrıcalıktır. İlçe yönetimi ve belediye arasındaki ilişki ise, biz bir aileyiz ve her şeyimizi aile içerisinde çözme özelliğine sahip bir partiyiz.

Burada başında söylediğim gibi biz Sarıyer’in belediyesiyiz herkese eşit mesafede hizmet vereceğiz, herkesin sorununu kendi sorunumuz olarak kabul edip Sarıyerlilere yakışır bir belediye örneğini göstermek partimizin tarafsız bir politikasıdır. Siyasi yönden kararsız ve küskünleri partimize kazandırmak için ilçe başkanımızın başkanlığında ekip olarak doğruları anlatıp oyumuzu yükseltmek bizim en baştaki işimiz olacaktır.

Bu haber toplam 19920 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum