Koltuk değil hizmet sevdalısıyım

Koltuk değil hizmet sevdalısıyım
AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adayı Güloğlu, Sarıyer Manşet’e önemli açıklamalarda bulundu.

Sarıyer Belediyesi İl Genel Meclis Üyesi ve Türk Kızılayı Sarıyer Şube Başkanı Osman Güloğlu, AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkan aday adayı oldu. Aday adaylığı ile ilgili olarak, Sarıyer’in sorunlarını bildiğini ve güzel çalışmalar yaparak Sarıyer’e hizmet etmek istediğini söyleyen Güloğlu, Sarıyer Manşet’e önemli açıklamalarda bulundu.

Hizmetlerimle “helal olsun” dedirteceğim
Aday adaylığı ile ilgili gazetemize konuşan Güloğlu,  “Yıllardır siyasetin içerisindeyim. Amacımız vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermektir. Ve en iyi hizmeti nasıl verebiliriz düşüncesiyle, 2004'te de aday adayı oldum. Sarıyer'e daha iyi hizmet edeceğime inandığımdan dolayı tekrar aday adayı oldum. Partim uygun görür ve beni aday gösterirse, Sarıyer değişik bir siyasetçi tanımış olacak. Yapacağım çalışmalarla Sarıyer’de anılmak istiyorum.  Yapacağım hizmetlerle 10 sene 20 sene sonra böyle biri başkanlık yaptı ve bu eserleri bıraktı. Helal olsun dedirteceğim ” dedi

'Sarıyer'de çözülemeyecek sorun yok’
Osman Güloğlu’na göre, Sarıyer’de çözülemeyecek sorun yok. Sarıyer Belediyesi İl Genel Meclis Üyesiyken yaptığı çalışmalarla ilgili konuşan Güloğlu,  ‘ Bizler Sarıyer’in sorunlarını tek tek ele aldık ve bu sorunların çözümüne yönelik projeler hazırladık, çalışmalar yürüttük. Sarıyer’deki okulların onarımını yaptık. Eğitimle ilgili hâlihazırda projelerimiz bulunuyor, biz bu projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Sporla ilgili projelerimiz oldu ve bu projelerimizi büyük ölçüde hayata geçirmeyi başardık. Çayırbaşı Stadı’nın kalan kısımlarını biz tamamladık. Sarıyer Stadı’nı yıkıp yeniden yaptık. Bahçeköy Stadı büyük ölçüde tamamlandı, tribünleri ve çevre düzenlemesi yapılacak. Sağlık alanında yatırımlar yapıldı. Bu alanda projeler var. Cumhuriyet Mahallesi’ne sağlık tesisi yapılacak. Sarıyer’deki hastanelere cihaz alımları yapıldı. Açıkçası bence Sarıyer’in neye ihtiyacı varsa, biz bunu yaptık. Özel İdare olarak Hükümet Konağı yapıyoruz. Yeni projelerimiz var ve bunları da zamanı gelince hayata geçireceğiz.’dedi. 

‘Sarıyer’deki mülkiyet sorununu AK Parti çözer’
Sarıyer’in en büyük sorununun mülkiyet sorunu olduğu söyleyen Güloğlu, bu sorunu çözmek için elinden geleni yapacağını belirtti. Güloğlu, ‘ Bugüne kadar hiçbir belediye ilçedeki mülkiyet sorununu çözemedi. Bu konu öyle kolay çözülebilecek gibi değildir. Sarıyer’de insanlara sıkıntı vermeden ne yapılabiliyorsa onu yapacağız. Bu sorunun çözülmesi için çok çalışacağız ve her zaman bu sorunun takipçisi olacağız. Bu sorunu ancak AK Parti iktidarı çözebilir.’dedi.  Siyaset adına olmayacak ya da olamayacak hiçbir şey için halka söz vermeyeceğini vurgulayan Güloğlu, çözülebilecek bir sorunu ise, mutlaka çözeceğini belirtti.  Güloğlu, ‘Herkes mülkiyet sorununu hemen çözerim, tapularınızı cebinizde bilin diyor. Vaatlerle halkı kandırıyorlar, sonra da vaatlerini yerine getirmiyorlar. Mülkiyet sorununun çözümüne yönelik ne yapılması gerekiyorsa, mutlaka yapacağız.’dedi.

‘AK Parti’de kadrolar her zaman hazır’
Belediye Başkanı olması durumunda kendisiyle beraber hareket edecek kadronun da hazır olduğunu belirten Güloğlu, AK Parti’nin Sarıyer’in her sokak ve mahallesinde teşkilatlarının olduğunu ve kadrolarının da bu teşkilatlardan oluşacağını vurguladı. Güloğlu, Belediye Başkanı olması durumunda yapacakları çalışmalarla ilgili şu açıklamalarda bulundu; ‘Belediyelerin yaptığı rutin işlerin dışında da çalışmalarımız olacak. Örneğin, AK Parti’nin mevcut belediyelerinin halka yaptığı kömür, gıda, giysi, defter, önlük gibi bazı  yardımları var. Bu yardımlar geliştirilebilir. Sarıyer ve Sarıyer halkı için hizmet anlamında ne yapılabilecekse, ne yapılması gerekiyorsa, biz onu yapacağız.’dedi.

‘5 yılda bütün sorunlar çözülemez’
Sarıyer’in sorunlarının 5 yılda çözülemeyeceğinin altını çizen Güloğlu’na göre, bu süre zarfında belli başlı ana sorunlar çözülebilir. Güloğlu, ‘Herkesin vaat edip de yerine getiremediği şeyler var. Biz mutlaka vaatlerimizi yerine getireceğiz. Bizim Sarıyer için projelerimiz var. Sarıyer’de hastane yok,  mutlaka hastane yapacağız, Belediye Sarayı yapacağız. Hükümet Konağı yaptık. Çayırbaşı’nda mülkiyeti Özel İdareye ait olan fidanlığı, Sarıyer’i cazibe merkezi yapacak botanik parkı yapacağız. Projelerimiz hazır, yerler tespit edilmiş durumda, parasal sıkıntı da yok. İlçeyi cazibe merkezi haline getirmek için elimizden geleni yapacağız.’dedi.

‘Balıkçıların sorunlarını çözeceğiz’
Sarıyer’deki balıkçıların sorunlarına da değinen Güloğlu, bu konudaki sorunların çözümüne ilişkin şu açıklamalarda bulundu; ‘Sarıyer’de balıkçıların sorunları olduğunu biliyoruz. İlk adım olarak ilçedeki balıkçılarla toplanıp, sorunlarını belirleyeceğiz ve çözüm için projeler geliştirip, çalışmalara başlayacağız. Ortak kararlar alınarak ne yapılması gerekiyorsa o yapılacaktır. Ticaretin önünü açacağız. Bütün bunları da ortak akılla yapacağız. Sarıyer’de eksik neyse, ihtiyaç neyse bunları tespit edip çözeceğiz. Mahalle idarelerine katkım olacak. Sarıyer’de yapılamayan ne varsa tespit edip bu sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapacağız. İl Genel Meclisi üyesiyken önemli çalışmalarım oldu. Belediye Başkanı olunca daha çok hizmet etme imkânım olacak.’dedi.

“Partide koltuk sevdalısı değil hizmet sevdalısıyım”
Sarıyer halkı nasıl bir Belediye Başkanı istiyorsa öyle bir Belediye Başkanı olacağını belirten Güloğlu, İlçenin ihtiyaçlarını karşılayabilen bir Belediye Başkanı olacağını vurguladı. Güloğlu, nasıl bir belediyecilik anlayışına sahip olacaklarını şöyle tanımladı, ‘Ben uzun süreliğine Belediye Başkanlığı istemiyorum. Zaten bulunduğumuz dönemde yapacağımız hizmet ve davranışlarla örnek olacağız herkese’ dedi. Aday olup olamayacağı konusunda da görüş belirten Güloğlu, ‘Aday olacağıma inanıyorum. Olmasam da ilçeye hizmetlerim devam edecek. Çizgimden asla sapmam, ben kuruluşundan itibaren hep bu partideydim ve hep bu partide olacağım. Siyasetin nasıl yapıldığını iyi biliyorum. Buralara nasıl gelindiği biliyorum, olmayınca da saf değiştirmek yanlış, dürüstlük değil, doğru değil, biz doğrunun yanındayız. Adaylıkta şansım çok yüksek yoksa müracaat etmezdim. Ak Parti’ye ve Sarıyer’e hizmete hep devam edeceğim. Aday olamadım gidiyorum mantığı yok bende. Partide koltuk sevdalısı değil hizmet sevdalısıyım.’dedi.

‘Örnek bir Belediye Başkanlığı yapacağım’
Kendisine görev verildiği takdirde hiç kimsenin yapamadıklarını yapacağını belirten Güloğlu, insanların yapacağı hizmetlerden çok memnun kalacağını söyledi. Sarıyer’deki birçok sorunun çözümü önünde engel olan yasalarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Güloğlu, yasalara rağmen hizmet için çalışacaklarını ve sorunların çözümü yönünde ciddi anlamda engel teşkil eden yasaları aşmak için de ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

‘AK Parti kadroları profesyonel çalışıyor’
Yaklaşan yerel seçimler öncesi partisinin çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Güloğlu’na göre, en profesyonel çalışan ve halka en yakın parti, Ak Parti. Konuyla ilgili gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulunan Güloğlu, AK Parti ve seçim çalışmaları hakkında şu değerlendirmelerde bulundu; ‘ AK Parti’nin her evin kapısına kadar giden görevlileri var. Sandık kadar sandık görevlileri var. Sarıyer’in mahallelerinin tamamında parti teşkilatları, kadın ve gençlik kolları var. Hiçbir partide böyle bir çalışma, böyle bir örgütlülük yok. Bu da seçimleri bizim kazanacağımızı gösteriyor. Diğer partilerle kendimizi kıyaslamıyoruz. Biz sistemli çalışıyoruz. Genel merkezlerimiz, il ve ilçe teşkilatlarımız çok yoğun ve profesyonelce çalışıyorlar. Sistemli çalışıyoruz. Muazzam bir kadromuz var. Türk siyasi hayatında bizim gibi başka bir örnek göremezsiniz. Kimse AK Parti’yle yarışamaz.’dedi.

‘Sarıyer’in mevcut belediyesi başarılıydı’
Sarıyer’in mevcut belediyesi ile ilgilide gazetemize fikirlerini beyan eden Osman Güloğlu’na göre, mevcut belediye başarılı. Bilinçli olarak yıpratılmaya çalışıldıklarını belirten Güloğlu, Mevcut belediye ve çalışmalarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; ‘Eski belediye başarılıydı, bilinçli bir karalama kampanyası var. Ben Belediye Başkanı olursam mevcut çıtayı daha da yukarıya taşımak için çalışacağım. Ben Sarıyer Belediyesi İl Genel Meclis Üyesiyim başarısızsınız diyen varsa, gelsin kanıtlasın. Kimse yapılan işlerden, başarılardan söz etmiyor. Herkes haksız eleştiriler yöneltiyor. Güçlü bir hükümet ve güçlü belediyelerimiz var. Ben daha güçlü bir belediye için adayım. Sarıyer’i halkla beraber yöneteceğim. Belediyecilik tek kişilik iş değil. Sarıyer’i cazibe merkezi haline getirmek için yola çıktık. İnşallah kazanırsak çok güzel işler yapacağız. Sarıyer halkıyla beraber olacağız, Sarıyer’in her yerinde olacağız, her yere hizmet götüreceğiz. Halkın memnun olduğu bir belediyecilik yapacağız. Halkın kolay ulaşabildiği bir belediyecilik yapacağız.’dedi.

Ayrışmalar değil, bütünlük önemlidir
Sarıyer’de çoğunluğu oluşturan Sivaslılar ve Karadenizlilerin birbirine düşürülmeye çalışıldığının altını çizen Osman Güloğlu, ‘Biz memleket ayırımı yapmayız, hep beraberiz, hiçbir siyasetle uğraşanın memleket ayırma lüksü yoktur. O memleket ayrımı, hemşericilik yapanlarında büyümeleri mümkün değildir. Bu ayrışmayı ortaya atanlar, halkı birbirine düşürmeye çalışıyor. Sanki böyle bir durum varmış gibi bir hava oluşturuluyor oysa böyle bir şey yok. Bütün bunlar yıpratmak amaçlı yapılıyor. Ne Sivaslıların Karadenizlilerle, ne de Karadenizlilerin Sivaslılarla bir alıp veremedikleri yok. Sarıyer’i hep beraber yöneteceğiz. Ayrışmalar değil, bütünlük önemlidir.’ dedi.

Osman Güloğlu kimdir?
1959 Yılında Rize'de doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Rize'de okudu. İstanbul Pertevniyal Lisesi'nden mezun oldu. 1980 yılında Eskişehir Eğitim Enstitüsü Matematik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu.
Ticari hayatını 7 kardeşiyle devam ettirmektedir.
Siyasete 1983 yılında Anavatan Partisi Gaziosmanpaşa ilçe yönetim kurulu üyeliği ile başladı.
1994 yılında Refah Partisi'ne Gaziosmanpaşa ilçesinde üye oldu.
2002 Seçimlerinde AK Parti'den Milletvekili aday adayı oldu.
2004 Mahalli seçimlerinde AK Parti'den Sarıyer Belediye Başkan aday adayı oldu.
2004 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti İl Genel Meclis Üyesi seçildi.
Halen Türk Kızılayı Sarıyer Şube Başkanı olarak Sarıyer'deki ihtiyaç sahiplerinin gıda, giyecek ve diğer yardımlarını temin edip karşılama çabasını sürdürmektedir.
Ayrıca;
Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı,
Baltalimanı Hastanesi Hasta Hakları Kurulu Üyeliği,
Sarıyer Sosyal Yardımlaşma Vakfı Üyeliği,
Polis Okulu Derneği Üyesi,
Sarıyerliler Derneği Üyesi,
Elmalı Köyü Derneği Üyesi,
Yemişlik ve Erenköy derneği Üyesi,
Yeniköy Spor Kulübü Üyeliği,
İstinye Spor Kulübü Üyeliği,
Alibeyköy Spor Kulübü Eski Başkan Vekili ve AS Başkanı
Mavi Karadeniz Spor Kulübü Eski Başkan Vekili
Recaizade Ekrem İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü Denetleme Kurulu Başkanı olarak Sivil Toplum Örgütlerindeki görevlerini sürdürmektedir.

Bu haber toplam 2312 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT