Kızılay, Sarıyer’i bir araya getirdi

Kızılay, Sarıyer’i bir araya getirdi
Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi, ilçedeki tüm kamu kurumlarını ve kanaat önderlerini kahvaltılı tanışma toplantısında bir araya getirdi.
Sarıyer’in önde gelen isimleri Sarıyer Kızılay Şubesi tarafından İstinye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen tanışma kahvaltısında bir araya geldi. Sarıyer Kızılay Şubesi Başkanı Osman Güloğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıya Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, DSP İlçe Başkanı Reyhani Orhan, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
 
kizilayic0.jpg

Kızılay’dan Başkan Genç’e teşekkür 

Tanışma kahvaltısının açılış konuşmasını yapan Kızılay Şube Yöneticisi ve Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, Sarıyer Kızılay Şubesi’nin kira derdi olmadan kendi binasında hizmet vermesinde destek veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti. Kızılay Şube Başkanı Güloğlu da, 2006 yılından bu güne gelinen süreçte Sarıyer Belediye Başkanı Genç başta olmak üzere Sarıyerlilerin her zaman yanlarında olarak, yardımlarını esirgemediklerini belirtti.  
 

kizilayic1.jpg

Başkan Genç; “Türk Kızılay’ı kimsesizlerin kimsesidir” 

Maddiyatın yanı sıra manevi olarak Türk Kızılay’a destek veren Sarıyer halkına teşekkür eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Türk Kızılay’ı kimsesizlerin kimsesidir. Sadece sivil toplum kuruluşu değil, uluslararası hizmet veren bir kuruluştur. Dünyanın herhangi bir yerinde olumsuzluk olduğunda Kızılay yardıma koşuyor. Maddiyatın yanında gönül desteği veren halkımıza teşekkür ediyorum. Sarıyer çok farklı bir bölge. Bu özelliğini devam ettirmek lazım. Olumsuzluğun olduğu, sıkıntının olduğu her yere destek verebilmenin gayreti içinde olduk ve hep birlikte olmaya devam edeceğiz. Bütün çalışma arkadaşlarımla birlikte sizlerle dayanışma içinde çalışmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.
 

kizilayic2.jpg

Kaymakam Bilgin: “Kızılay ile gurur duyuyoruz”

Yaklaşık bir ay önce göreve atanan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, yaptığı konuşmada Türk Kızılay’ının dünyanın her yerinde yardım eli uzattığına dikkat çekerek, “Bizler yurdumuzda, yurtdışında bulunduğumuz zamanlar gözümüz her zaman Türk bayrağını arar. Son yıllarda dini, dili, ırkı ne olursa olsun dünyanın her yerinde Türk bayrağı ile birlikte flamasını dalgalandıran Türk Kızılay’ıdır. 7 ülkeyi ziyaret ettim. Bu ülkelerde büyük elçiliklerimizin koordinasyonunda Türk Kızılay’ının büyük hizmetler verdiğini bizzat şahitlik yaptım. Hepimizin sahip çıkması gereken ulusal bir kuruluşumuzdur. Kızılay ile gurur duyuyoruz ve daha da güçlenmesi için bütün vatandaşlarımızın en büyük desteği vermesini diliyorum” şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 4687 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT