Kim bu belediye başkanı?

Kim bu belediye başkanı?
Sevilay Yükselir: Adaylarla pazarlıklardan haberiniz var mı Sayın Kılıçdaroğlu?
Aday adayları ile yaptığı toplantıda; "Ankara'daki abilerinize güvenmeyin. Bu abilere kaparo yatıranların kaparoları yandı. Bol sıfırlı çekleri verenler çekini geri alsın!
Çünkü İstanbul'da seçimleri ben yöneteceğim!" şeklinde sözler sarf eden İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı büyük ihtimalle "bunları ben söylemedim" deyip durumu kurtarmaya çalışacak ama söylemiş!

Hem de yüzlerce insanın önünde!

Şoka girmiş bazıları bu sözler karşısında. Bazıları ise pek bi memnun ayrılmış toplantıdan.

İşte o memnun ayrılanlardan birini buldum dün. "Off the record" şartıyla bütün detayları anlattı ve Salıcı'nın bu çıkışında ne kadar haklı olduğunu ortaya koymak için de ekstralar yaptı. İspatı elzem olduğundan neler anlatıldığını yazmam mümkün değil ama ben Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerinde olsam korkunç spekülasyonlara sebep olabilecek bu olayların önüne geçmek için derhal önlem alırım. Nasıl yapılır, nasıl becerilebilir bu, bilmiyorum ama haberi olsun genel merkez ve civar mekânlarda inanılmaz sıkı pazarlıklar dönüyor adaylıklarla ilgili. Hele de mevcut belediye başkanları ile! Devam etmek isteyenlerin önüne sürülen şartlar yenir yutulur cinsten değil. Düşünün... Kaynağım, İstanbul ilçelerinden birinde belediye başkanı olan bir siyasinin; "Yeter be! Neredeyse ruhumuzu teslim alacaklar bir kez daha aday yapmak için!" şeklindeki isyanının kayıtlı kuyutlu olduğunu söylüyor.

Durum bu kadar vahim yani!
Anlayacağınız CHP yine cambazların at koşturduğu pazara dönüşmüş durumda. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Genel Merkez'de bazıları, üzerine vazife olmayan işlere burnunu sokuyor ve Oğuz Kaan Salıcı gibi asıl vazifeciler de yavaş yavaş isyan etmeye başlıyor. Yakında Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerden de aynı çatlak sesler gelmeye başlarsa hiç şaşırmayın. Zira hakikaten ipin ucu kaçmış durumda. Valla Kılıçdaroğlu çok geç olmadan o ipin ucunu bulup sıkı sıkı elinde tutmazsa, kendi siyasi kariyeri açısından çok kötü bir finalle karşı karşıya kalabilir. Benden söylemesi...
 

Bu haber toplam 4951 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum