Kilyoslular Kubilay’ın ismini ölümsüzleştirmek istiyor

Kilyoslular Kubilay’ın ismini ölümsüzleştirmek istiyor
Kilyoslular geçtiğimiz günlerde henüz 23 yaşındayken motosiklet kazasında hayatını kaybeden Kubilay Aytaç’ın ismini yaşatmak için imza kampanyası başlattı.
Kilyos’daki Mako Balık’ın sahipleri Maksut ve Berna Aytaç çiftinin genç oğulları Kubilay (23) Gümüşdere’de meydana gelen motosiklet kazasında hayatını kaybetmişti. Genç Kubilay’ın ani ölümüyle sarsılan Kilyoslular anlamlı bir kampanya başlattı. Başlatılan imza kampanyası ile Kilyoslular Kubilay Aytaç’ın isminin çocukluğunun geçtiği parka verilmesini istiyor.
 

"Kubilay’ın adını ölümsüzleştirmek istiyoruz"

Kampanyayı başlatan Kilyoslular, “Köyümüz gençlerinden Kubilay kardeşimizi çok erken yasta kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. 7 den 70 e herkesin sevdiği "Kubilay Aytaç “in adını evlerinin yanında bulunan parka verilmesi adına bir fikir ortaya atıldı. Herkesin desteğiyle bu fikri yeşertip genç yaşta kaybettiğimiz Kubilay kardeşimizin adını ölümsüzleştirelim istiyoruz” şeklinde açıklama yaptılar.
 

Şimdiye kadar 800 imza toplandı

Sarıyer Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne teslim edilmek üzere hazırlanan dilekçeye şimdiye kadar 800’e yakın imza atıldı.  Dilekçede; “ Kilyos Mahallesi, Cerrah Hasan Bey Caddesinde Bulunan ''Güven Park'' a Genç yaşta motosiklet kazası geçirerek hayatını kaybeden Kubilay kardeşimizin hemen evinin yanında bulunan çocukluğunu burada oyun oynayarak geçirdiği parka ''Kubilay Aytaç Parkı'' İsminin Verilmesini İstiyoruz...” ifadelerine yer verildi.
 
 

Bu haber toplam 12268 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT