Kilyos tanınmaz hale geldi

Kilyos tanınmaz hale geldi
Şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen su taşkını Kilyos’u tanınmaz hale getirdi. FOTO GALERİ - ViDEO HABER

Sarıyer'de başlayan şiddetli yağış Kilyos Deresi'ni taşırdı. Taşkında dere çevresindeki çok sayıda evi su bastı. Mahsur kalan vatandaşlar belediyenin iş makineleriyle kurtarıldı. Sarıyer Manşet Gazetesi’nin yakından takip ettiği sel felaketinde can kaybının olmaması ise sevindirici oldu. Belediye ilçedeki önlemlerini sıklaştırdı.

Lüks villalar su altında kaldı
İstanbul'da meteorolojinin günlerdir uyarısını yaptığı şiddetli yağışlar bugün ilk olarak Sarıyer Kilyos'ta etkisini gösterdi. Etkili yağışın başlamasıyla birlikte Kilyos Merkez Mahallesi'nde bulunan lüks villaların giriş katları sular altında kaldı. Caddeler denizi andıran görüntülere sahne oldu. Suların birikmesiyle birlikte birçok araç yollarda mahsur kaldı ve trafik tıkandı.

Demirciköy Caddesi üzerinde ve yakınında bulunan villalar, bölgeden geçen derenin taşması nedeniyle sular altında kaldı. Etkili sel sularının villaların içine girmesiyle birlikte vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Vatandaşlar panik yaşadı
Asfalt yolları söken sel suları birçok villayı kullanılamaz hale getirdi. Bölgeye sevk edilen çok sayıda iş makinesi, belediye ekibi, sağlık ve itfaiye ekipleri mahsur kalan vatandaşları güvenli bölgelere taşıdı. Sel suları nedeniyle kurtarma ekiplerinin ulaşamadığı bölgelere iş makineleri ulaşarak mahsur kalanları kurtardı. Caddede ilerlemeye çalışan bazı araçlar da selde mahsur kaldı. Sürücüler araçlarını terk ederek güvenli yerlere geçti. Bu arada belediye ekipleri ilçedeki önlemlerini sıklaştırdı. Metrekareye düşen yağış miktarları ise Kilyos’ta 125,6 Kg,  Sarıyer’de 7 Kg, olarak açıklandı.

KİLYOS'U VURAN SEL FELAKETİNİN YARATTIĞI TAHRİBATI EN İYİ FOTOĞRAF KARELERİ ANLATIYOR

Bu haber toplam 1857 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT