Kilyos spor sahası yenilendi

Kilyos spor sahası yenilendi
Eğitimden sağlığa, sosyal hizmetlerden spora kadar İstanbul’a birbirinden önemli tesisler kazandıran İstanbul İl Özel İdaresi, Sarıyer Kilyos Spor Sahası ve çevresini 737 bin TL bedelle yeniledi.

İstanbul İl Özel İdaresi, Avrupa Spor Başkenti İstanbul’a yakışacak nitelikte bir spor tesisini daha tamamladı. İdare, 2011 yılında çalışmalarına başladığı Sarıyer Kilyos Spor Sahası ve çevresini 737 bin TL bedelle yeniledi. Tüm ayrıntıları düşünülerek son teknolojik sistemle yenilenen mevcut futbol sahası ve yeni yapılan voleybol sahası, yakında sporseverlerin hizmetine sunulacak.

Yenileme çalışmaları kapsamında futbol sahasının, saha çimi, kale direkleri, köşe bayrakları, aydınlatması, skorboard, yedek kulübeleri, çevre tel çit imalatları, tribün ve tribün etrafı korkuluk imalatları proje detayına uygun şekilde yapıldı. Kullanılamaz durumda olan mevcut tribün yenilenerek bin 344 koltuk kapasiteli hale getirildi. Ayrıca futbol sahasının yanındaki alana voleybol sahası ve amfi tribün yapılarak sahanın çok amaçlı kullanımı sağlandı.

Eğitimden sağlığa, sosyal hizmetlerden spora kadar İstanbul’a birbirinden önemli tesisler kazandıran İstanbul İl Özel İdaresi, daha önce de Sarıyer ilçesine Bahçeköy Spor Salonu ve sentetik çim yüzeyli futbol sahasını kazandırmış, Yusuf Ziya Öniş Stadı’nın aydınlatmasını ve bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirmişti.

Bu haber toplam 6912 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT