Kazıklı değil, ölüm yolu!

Kazıklı değil, ölüm yolu!
Yapıldığı günden bu yana yaşanan 1000’e yakın trafik kazasında 100’e yakın kişinin hayatını kaybettiği kazıklı yolda, gerekli önlemler bir türlü alınmıyor.

Büyükdere’deki kazıklı yol can almaya devam ediyor. Yapıldığı günden bu yana yaşanan 1000’e yakın trafik kazasında 100’e yakın kişinin hayatını kaybettiği kazıklı yolda, gerekli önlemler bir türlü alınmıyor. “Bu yolda artık ölmek istemiyoruz” diyerek isyanlarını duyurmaya çalışan mahalle sakinleri, yetkililerden çözüm bekliyor.

Son kurban Necdet Yalçın oldu
Bir türlü önlem alınamayan kazıklı yolda gerek trafik işaretlerinin eksikliği, gerekse sürücülerin dikkatsizliği can almaya devam ediyor. Mahallede kime sorsanız bu yolda hayatını kaybeden bir dostu bulunuyor. Mahalle sakinlerinin “ölüm yolu” olarak adlandırdıkları kazıklı yolun son kurbanı ise, balıkçı reisi Necdet Yalçın oldu. Geçtiğimiz günlerde hızla gelen bir araç karşıdan karşıya geçmek isteyen Büyükdere sakinlerinden balıkçı reisi Necdet Yalçın’a çarptı. Ağır yaralanan Yalçın kaldırıldığı Acıbadem Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Mahalle halkı, “Biran önce önlem alın”
Daha önce 100’e yakın kişinin hayatını kaybettiği ölüm yolu ile ilgili şimdiye kadar hiçbir önlem alınmaması mahalle sakinlerini de isyan ettirdi. Mahalle Muhtarlığı, Büyükdere Güzelleştirme Derneği ve mahalle sakinleriyle birlikte, kazaların yaşandığı yolun giriş ve çıkışlarına önlem alınması ve sürücülerin dikkatli olmaları için pankartlar asıldı. Mahalle sakinleri “Artık ölmek istemiyoruz” diyerek yetkililerin isyanlarını duymalarını istediler.

Muhtar, Bakandan destek istedi
Önlem için, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne önerilerinde yer aldığı dilekçesiyle müracaat eden Büyükdere Mahalle Muhtarı Nahide Gül Bayrak, Sarıyer’e gelen Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’dan da destek istedi. Konuyu Bakan Çubukçu’ya aktararak burada vatandaşların bir daha ölmemesi için bir an önce önlem alınmasını isteyen Muhtar Gül, “Yapıldığı günden bu yana bu yolda 1000’e yakın kaza yaşandı. 100’e yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Burada karşıdan karşıya geçmek isteyen vatandaşların can güvenliği için biran önce önlem alınmasını istiyoruz. Radar ya da hız kesiciler gibi önlemler alınabilir ” diye konuştu. Bakan Çubukçu ise not alarak konunun kendi alanına girmediğini ancak ilgileneceğini söyledi.

Bu haber toplam 8809 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT