Kaymakamlık çözüm kapısı olacak

Kaymakamlık çözüm kapısı olacak
Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, nasıl bir hizmet anlayışı ile çalışacağını Sarıyer Manşet’e anlattı.

İzmir Vali yardımcısıyken Sarıyer’e kaymakam olarak atanan ve yaklaşık 2,5 ay önce yeni görevine başlayan Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, nasıl bir hizmet anlayışı ile çalışacağını Sarıyer Manşet’e anlattı. Kaymakam Karaman, “Herkese kapımız açık olacak. Burada olduğumuz sürece randevusuz herkes gelip derdini bizlere anlatabilecek. Kaymakamlık vatandaşlarımız için bir çözüm kapısı olacak” dedi.

Herkese kapımız açık
Yaklaşık 25 yıldır mülki idare amirliği mesleğini yaptığını söyleyen Kaymakam Karaman, kendi döneminde kaymakamlığın vatandaşlar için bir çözüm kapısı olacağını belirterek,“Bizim anlayışımıza göre devlet vatandaşın hizmetkârıdır. Göreve başladığım ilk gün tüm çalışma arkadaşlarımı, daire müdürlerimi topladım ve onlara gelen tüm vatandaşlarımızı güler yüzlü karşılayıp, güler yüzlü uğurlamaları gerektiğini söyledim. Herkese kapımız açık. Burada olduğumuz sürece randevusuz herkes gelip derdini bizlere anlatabilecek. Kaymakamlık vatandaşlarımız için bir çözüm kapısı olacak” dedi.

Sarıyer İstanbul’un marka ilçesi
Sarıyer’in bazı özellikleriyle bir marka olduğunu belirten Kaymakam Karaman şunları söyledi; “Sarıyer’de hem metropol havası, hem de bir taşra havası var. Siz Fatih’te, Beşiktaş’ta bu havayı bulamayabilirsiniz ama burada bir Sarıyerlilik ruhu var. Sarıyer çok eski ve köklü bir yer. Sarıyer, İstanbul’un balık, börek ve muhallebisinin meşhur olduğu bir marka ilçesi. Bunu çok iyi değerlendirmemiz lazım. Sarıyer’in İstanbul için bir cazibe merkezi olması yolunda öncülük yapmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Eğitime ağırlık vereceğiz
Sarıyer’le ilgili çok önemli projelerin takipçisi olacağını belirten Kaymakam Karaman, “ Eğitim-öğretimde derslik başına düşen öğrenci sayısı şuan 40-45, bunu 25-30’a düşürmek istiyoruz. Okul öncesi eğitime ağırlık vereceğiz. Hayırsever vatandaşlarımıza okul yapmaları konusunda yönlendirmelerimiz olacağız. Çok kısa süre içersinde tüm birimleri tek bir kaymakamlık binasında toplama çalışmalarımız sürüyor. Şartnameye göre çalışmalar birkaç ay sonra bitecek” dedi. 

Basın Sarıyer için büyük şans
Türkiye’nin birçok yerinde görev yaptığını ve karşılaştırdığında yerel basının Sarıyer’de çok etkili olduğuna da değinen Karaman, “Basın Sarıyer’de bizim elimiz, kolumuz, sesimiz olacak. Özellikle Sarıyer’de bu kadar etkili basın grubunun olması benim için de büyük bir anlam ifade ediyor. Yerel basının bu kalitede olması Sarıyer için büyük şanstır” dedi.

Bu haber toplam 1207 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT