Kaymakam restorancıları uyardı

Kaymakam restorancıları uyardı
Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman yaz sezonu öncesinde Sarıyer'deki restaurant sahipleri ile toplantı yaprak bazı uyarılarda bulundu.

Kaymakam Karaman, “Sarıyer’in dışarıdan bir marka olarak görülebilecek bir hale getirmeliyiz” dedi.

Kilyos’taki Kale Otel’de düzenlenen toplantıya Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, İlçe Jandarma Komutanı Ufuk Bilgen, İlçe Tarım Müdürü Yavuz Acar, köy muhtarları ve çok sayıdaki işyeri sahibi katıldı. Restaurant sahiplerinin sorunlarını dinleyen Kaymakam Karaman, Sarıyer’de turizmin gelişmesi adına önemli uyarılarda bulundu. Karaman, “Gelen misafirleri zorla işyerlerinize yönlendirmeyin. Gelen bu tür şikâyetler modern bir ülkeye yakışmıyor. İyi bir Sarıyer imajı vereceksek bu tarz uygulamaları kaldırmalıyız” dedi.

‘Fiyat listelerini asın’
Balıkçılığa zarar veren önemli konulardan birisinin de ücret politikası olduğuna değinen Karaman,  “Müşteri işletmeye güvenebilmeli ve kabarık bir hesapla karşılaşmayacağını bilmelidir. Bu yüzden fiyat listelerini işletmelerinizin dışına asın.” dedi.

Sokak çocuklarına aşçılık eğitimi
İlçe Tarım Müdürlüğü bünyesinde her bölgeden seçilen restorancılarla birlikte bir birlik kurmak istediklerini belerten Kaymakam Karaman, işletmelere iyi ara elemanlar, aşçılar yetiştirmek için halk eğitimde kurslar açacaklarını söyledi. Karaman, “Topluma kazandırmak amacıyla sokak çocuklarına aşçılık eğitimi vereceğiz. Bu konuda da sizden destek bekliyorum” dedi.

Bu haber toplam 1239 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT