Kaymakam muhtarlarla buluştu

Kaymakam muhtarlarla buluştu
Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyerli muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.

Sarıyerli muhtarlar sorunlarını konuşmak ve kaynaşmak amacıyla Fuat Paşa Oteli’nde düzenledikleri kahvaltıda bir araya geldiler. Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman’ın da davetli olduğu toplantıda önemli konular konuşuldu. Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak muhtarların sıkıntılarını dile getirirken, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman Sarıyer’de yapacakları önemli çalışmaları anlattı. Muhtarlara konuşan Karaman, Sarıyer gibi önemli bir ilçede görev yaptıklarına değinerek, “Hepiniz Anadolu’nun herhangi bir ilçesinde belediye başkanlığı yapabilecek kapasitedesiniz. Bir ekip çalışması ile hizmet edersek daha başarılı olacağımıza inanıyorum”dedi.

“Ekip çalışmasıyla daha başarılı olacağımıza inanıyorum”
Kahvaltı sonrası yapılan sohbet sırasında açıklamalarda bulunan Kaymakam Karaman, Türkiye’nin değişik yerlerinde görev yapmış bir idareci olarak, Sarıyer’deki muhtarlarımızın belli bir kaliteyi yakaladığını görüyorum. Türkiye’nin çok önemli bir ilçesinde görev yapıyorsunuz. Her biriniz herhangi bir ilçede belediye başkanlığı yapacak kadar kapasitedesiniz. Gerçekleştirdiğiniz bu toplantıların önemi ise çok büyüktür. Bir ekip olarak çalışıp, insanlara hizmet aşkını aşılayınca başarının gelmemesi mümkün değil. Çağın gelişmesine ayak uydurmak gerek. Kendinizi geliştirmezseniz zaman tünelinde kalırsınız. Önemli olan çalıştığınız yerde kalıcı eserler bırakabilmektir” dedi.

kymk_muhtar_1_255153550.jpg

“3B projesiyle üretimi artıracağız”
Özellikle Sarıyer’in köyleriyle ilgili önemli çalışmalar yapacaklarına değinen Karaman, “Sarıyer’in markalarını geliştirip, ilçeyi geliştireceğiz. 3B projesi olarak nitelediğimiz Balık-Börek-Bal üretimini asgariye çıkarıp, hem burada yaşayanlara hem de dışarıdan gelenlere kaliteli ürünler satacağız.” dedi.

“İstanbul’un en modern kaymakamlık binansa kavuşuyoruz”
Karaman sözlerine şöyle devam etti: “Çok yakında İstanbul’un en modern bir kaymakamlık binasına kavuşacağız. 9 milyon TL’ye mal olacak hükümet konağında sizlere de yer vereceğiz. Tapu ve Nüfus Müdürlüğü’nde önemli standarda geçeceğiz. 5 dakikada nüfus işlemleri tamamlanacak. Banko ve numaratör sistemi ile vatandaşımız kısa sürede işini bitirip ayrılacak”. Karaman, yapılan yardımlarla ilgili olarak da bu sezon yoksul vatandaşlara 2 milyon TL nakit, 8 bin aileye de kömür yardımında bulunduklarını söyledi.

kymk_muhtar_2_708068187.jpg

“Muhtarların sıkıntıları çok”
Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ise yaptığı konuşmada, “Muhtar arkadaşlarımız arasındaki dostlukları pekiştirip, daha da kaynaşmalarını sağlama, sık sık beraber olabilme, dertlerini dinleyebilme, onlara yardım edebilme ve daha fazla soysallaşabilme amacıyla bu toplantıları düzenliyoruz” dedi. Muhtarların sıkıntılarına da değinen Sarıuçak, muhtarlıkların sağlıklı hizmet vermesi için maddi sorunlarının çözümlenmesi gerektiğini de belirterek, “Maddi sorunlarımızın çözümlenmesi amacıyla Belediye Meclisi’nde karar alındı. Ayni ve nakdi yardım verilecekti. Eylül’de karar alındı ama hala ödeme yapılmadı. Belki önümüzdeki aydan sonra ödeyebilecekler. İnternet faturalarımızın ödenmesiyle ilgili önemli sıkıntılarımız var. Belediye başkanımızla konuştum ve çözeceklerini söyledi” dedi.

Sarıyer Muhtarlar Derneği’nin düzenlemiş olduğu kahvaltının sponsorluğunu ise Fuat Paşa Oteli yaptı.

Bu haber toplam 1292 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT