Karslılar, "Yaşar Ağsu" dedi

Karslılar, "Yaşar Ağsu" dedi
Karslılar 29 Mart’ta Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Avukat Yaşar Ağsu’yu destekleyecek.

Sarıyer Kars Ardahan ve Iğdır İlleri Dayanışma ve Kültür Derneği yöneticileri 29 Mart yerel seçimlerinde Demokrat Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Avukat Yaşar Ağsu’yu destekleme kararını aldıklarını açıkladılar.

“Karslılara en fazla değeri Demokrat Parti verdi”
Sarıyer’de Karslılara parti içinde verilen değer sonucunda Demokrat Parti’yi destekleme kararı aldıklarını belirten Sarıyer Kars Ardahan ve Iğdır İlleri Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Asım Tel, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Dernek yöneticileri olarak 2 aydır önemli toplantılar yaptık. Bu süreçte toplumumuzla beraber yoğun bir çalışma içerisine girdik. Bu toplantılarımız sonucunda bütün adayların plan ve projelerini değerlendirdik. Bunların hepsinin de değerli projeler olduğuna inanmak istiyoruz. Ancak Sarıyer’de toplumumuza ve üyelerimize bakışları ve parti içi verilen değer sonucunda Demokrat Parti’yi destekleme kararı aldık. Kararımızın arkasında olacağız. Kars toplumunun verdiği söz her şeyden önemlidir. Sözümüz özümüzdür. Avukat Yaşar Ağsu’yu belediye başkanı olarak görmek için canla başla çalışacağız”

“Hemşerilerim beni gururlandırdı”
Kendisi de Karslı olan Avukat Yaşar Ağsu, hemşerilerinin kendisini destekleme kararı almasından gurur duyduğunu belirtti. Ağsu,  “Demokrat Parti beni aday gösterdiğinde tüm Sarıyerlilerden destek istediğim gibi Karslı hemşerilerimin de desteklerini istedim. Bu isteğimi kendilerine ilettim. Ancak bu kararı yalnızca yöneticilerin değil, tüm Karslıların bir kararı olması gerektiğini söylediler. Bende demokratik kararlarını vermeleri için hemşerilerimi bekledim. Şimdi hemşerilerimin yanımda yer almaları ve beni desteklemeleri beni gururlandırdı. Ve gücümüze güç kattı. Meclis üyesi aday listemizi oluştururken Sivas’ıyla, Karsıyla, Kastamonu’suyla Rize’siyle tüm Anadolu’suyla adil davrandık. Herkese değer verdik. Çünkü tüm vatandaşlarımız bizim için değerlidir. Anadolu kültürünün yetiştirdiği bir belediye başkanı olarak Sarıyer belediyesi Anadolu kokacak diyor ve tüm Sarıyerlileri 30 Mart’ta belediyenin önüne bekliyorum” dedi.

Bu haber toplam 2315 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT