Kaptanoğlu ile yola devam

Kaptanoğlu ile yola devam
Sarıyerliler Derneği’nin 9. Olağan Genel Kurulu’nda Hayati Kaptanoğlu bir kez daha başkan seçildi.

SA-DER’in 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Dernek binasında gerçekleştirilen genel kurula siyasiler büyük ilgi gösterirken,  yönetim kurulu listesinde meclis üyelerinin ağırlıkta olması dikkat çekti. Sarıyerliler Derneği’nde gerçekleştirilen genel kurulun açılış konuşmasını yapan, Hayati Kaptanoğlu, “Sarıyerliler Derneği’nin siyaset üstü bir dernek olduğunu, gücümüzü ve adımızı Sarıyer’e hissettirdiğimizi ve Türkiye çapında bir model dernek olduğumuzu sizlere iftiharla söyleyebilirim” dedi.

Mahalli bir dernek olmanın farkında olduklarını vurgulayan Kaptanoğlu şunları söyledi: “Bölgede bir şemsiye dernek olduğumuzu, eğitim kurumu gibi bir dernek olduğumuzu, partiler üstü bir dernek olduğumuzu, Sarıyer insanından aldığımız güçle edindiğimizi söyleyebilirim. Sarıyerli olmanın bir ayrıcalık anlayışı ile yaşanacak bir yer olan bu vatan parçasının havasını, suyunu, denizini, ormanlarını kısaca coğrafyasını ve tarihini geleceğe taşımak hepimizin görevi olmalıdır.”

Sarıyerliler Derneği’nin Genel Kurulu’na Kaymakam Ömer Karaman, Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye Başkan Yardımcıları, MHP İlçe Başkanı Selami Şişman, DSP İlçe Başkanı Reyhani Orhan, CHP İstanbul İl Yöneticisi Erol Abik, eski Belediye Başkanı Sedat Özsoy, Meclis Üyeleri, bazı muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile dernek üyeleri katıldı.Kaymakam Karaman, “Sarıyerlilik ruhu oluşturmalıyız”
Karaman, Genel Kurulda yaptığı konuşmada, İstanbul’a gelenlerin Sarıyer’i görmeden gittiği takdirde İstanbul’a gelmemiş sayılacağını belirterek, “Bu ilçede bir ‘Sarıyerlilik ruhu’ yaratabilirsek, Sarıyer’in gelişmesi ve büyümesi açısından büyük mesafe alabiliriz. Devletin imkânlarını halkımıza yansıtmak da mülki idare amiri olarak benim görevim ve boynumun borcudur. Ancak Sarıyer’in ağırlığımın farkında olması gerekir” dedi. İlçeye geldiğinden bu yana yaptığı çalışmaları da anlatan Karaman, özellikle köylerle ilgili gerçekleştirmek istediği projelerini anlattı.

Başkan Genç , “Sarıyer lobisi oluşturmak zorundayız”
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de yaptığı konuşmada,  Sarıyerlilerin Sarıyer’in önemini kavrayamadığını vurgulayarak, “Sarıyer sadece Türkiye’de değil tüm dünya için önemli bir kent.  Bunun için bir Sarıyer lobisi oluşturmak zorundayız. Sarıyerliler Derneği de bunu yapabilir. Belediyeyi eleştirin. Biz bu kenti tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte yönetmek istiyoruz. Sizlerin eleştirileri bize yön verecektir. Biz çalışmak istiyoruz. Laf üretmek istemiyoruz” diye konuştu.

İşte siyasetçilerin ağırlıkta olduğu SA-DER’in yeni yönetim kurulu listesi:
Divan Başkanlığını Sami Caner’in yaptığı genel kurulda, seçime tek liste halinde gidildi ve Hayati Kaptanoğlu bir kez daha başkan seçildi. Yeni Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Hacı Mehmet Bayraktar, Nasuh Aşantuğrul, Ahmet Derviş Çetin, Cemil Büyükdurmuş, Erdal Sarıgöl, Nilüfer Serdarlı, Ahmet Çakır, Erol Aydın, Yeter Büyükdurmuş, İrfan Kaban, Cemil Özbalta, Abdullah Akkuş, Aysın Günen, Serkan Torun

Bu haber toplam 2262 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT