Kanser olmak istemiyoruz

Kanser olmak istemiyoruz
Maden, Kasapçayırı Mevkii’nde sokağın hemen ortasına konulan 3 baz istasyonu mahalle sakinlerinin sağlığını tehdit ediyor.

Yayılan radyasyon nedeniyle mahalle sakinlerinde ciddi hastalıklar başlamış. Ellerinde hastaneden adlıları raporlarla gerekli mercilere seslenen vatandaşlar yetkililerden burada bulunan baz istasyonlarının biran önce kardırılmasını istiyor.

Mahallenin ortasına konulan 3 baz istasyonu nedeniyle vatandaşların sağlığı risk altında. Baz istasyonlarından yayılan radyasyondan dolayı mahalle sakinlerinde; ciddi gerilimler ve psikolojik travmalar başta olmak üzere birçok hastalık başlamış. Ellerindeki hastane raporlarını göstererek Sarıyer Manşet’e konuşan vatandaşlar yetkililere seslenerek, risk altında olduklarını bu nedenle burada bulunan bu baz istasyonlarının biran önce kaldırılmasını istediler.

“Kanser olmak istemiyoruz”

Sarıyer Rumelifeneri Yolu Kasap Çayırı Mevkii Karabayır Sokak’ta yan yana konulan Türkcell, Avea ve Vodafone’a ait baz istasyonları nedeniyle mahalle sakinlerinde birçok hastalık başlamış. Çocuklardan yaşlılara tüm vatandaşlarda aynı belirtilerin olduğunu belirten mahalle sakinleri yetkililerin duyarsızlığına adeta isyan ediyor.  Baz istasyonlarından yayılan radyoaktif maddenin kansere yol açtığını söyleyen mahalle sakinleri, yetkililere hep bir ağızdan "Kanser olmak istemiyoruz” diye seslendiler.

Psikolojik rahatsızlıklar başlamış
Hastane raporlarıyla birlikte gerekli yerlere dilekçe verdiklerini ancak dikkate alınmadıklarını söyleyen halkta özellikle son dönemlerde şiddetli başağrıları ve psikolojik rahatsızlıklar başlamış. 

“Hepimiz risk altındayız”
Evinin hemen yanına kurulan 3 baz istasyonuna adeta isyan eden Cavide Taşlı, “Bende Aşırı Baş ağrıları başladı. Bu baz istasyonlarından önce gayet sağlıklı bir insandım. Sadece bende değil bu hastalıklar  mahalledeki birçok insanda var. Hastaneden aldığımız raporlarımız var. Ciddi anlamda hepimiz risk altındayız. Ve bunların Zararlarını basın yayın organlarından da öğrendiğimiz kadarıyla çok iyi biliyoruz. Yetkililere sesleniyorum. Bir an önce bizi bu zararlı baz istasyonlarından kurtarsınlar. Buradan alsınlar nereye koyarlarsa koysunlar” dedi.

Bu haber toplam 1576 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT