Kadir Topbaş, köyleri gezdi

Kadir Topbaş, köyleri gezdi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Sarıyer’in köylerini gezdi.

AK Parti İlçe binasına gelen Topbaş, buradan Ferahevler’deki yeni hükümet konağında incelemelerde bulundu. Topbaş, daha sonra Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ve İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ile birlikte Kilyos, Gümüşdere, Uskumruköy, Zekeriyaköy ve Rumelifeneri köylerini gezerek vatandaşların sorunlarını dinledi.

kdrtpbaskil1_422100016.jpg

Hacıosman metrosu 2011’de açılacak
2011’de metronun Hacıosman’a kadar geleceğini ve buradan da Finüküler sitemle Çayırbaşı’na kadar ineceğini belirten Topbaş, ayrıca sahil şeridinde Beşiktaş’tan Sarıyer’e kadar metro ağı yaparak trafiği ciddi anlamda rahatlatacaklarını söyledi.

Sahilin halka açılmasını değerlendirdi
Kilyos Muhtarlığı’nda vatandaşlarla sohbet eden Topbaş, Kilyos sahilinin halka açılmasını da değerlendirdi. Kilyos muhtarı jandarma kayıtlarına göre hafta sonu Kilyos’a 100 bin kişinin geldiğini ve sahillerin halka açılmasından şikâyetçi olduklarını belirterek,  “50 yıldır plajı ücretli olan sahil hiçbir hazırlık yapılmadan halka açıldı” demesi üzerine Topbaş, “5 yılda boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kalan 10 bin 800 vatandaşımızı kurtardık. Bu çok ciddi bir hizmet. Sahillerde yüzme bilmeyen veya herhangi bir Anadolu’nun ırmağı gibi bir su yok ki ortada adı üstünde burası deniz. Denizle oyun olmaz ki hele Karadeniz’de. Biz yerel yöneticiler popülist bir yönetim anlayışı ortaya koyamayız. Halkın her kesimini düşünmek, dinlemek ve taleplere göre adım atmak zorundayız. Kilyos sahili bir hafta sonu 100 bini kaldırmaz. Burayı ücretsiz hale getirenler herhalde bunu da düşünmüşlerdir, bunu da çözerler” dedi.

kdrtpbaskil2_200430726.jpg

İlçe belediyesinin gücü TURBAN’a yetmez
Topbaş, TURBAN konusunda, “İlçe belediyelerinin bütçeleri buna yetmez. Hangi belediye olursa olsun buna güçleri yetmez. Ama maalesef ilçe belediyeleri büyük bir adım atma adına böyle yerlerin tahsislerini alıyor sonra da bu şekilde kalıyor. Yapılacak tek şey, bu tesisi özelleştirmeleri ve bir turizm firması gelerek burayı işletmeli” dedi.

kdrtpbaskil3_692483338.jpg

Ruhsatlı olsa da yaz aylarında inşaatların durdurulmasını isteyen bir vatandaşa ise Topbaş, “Bu ilçe belediyesinin statüsünde bir durum. Belediye meclisinde bir karar alıp 3 ay için inşaatları durdurabilirler” dedi.

Zekeriyaköy-Kilyos yolu üzerinde benzin istasyonu yapılmasını isteyen bir vatandaşa ise Topbaş, “Arazi konusunda ciddi sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Ayrıca birileri bu tür yerlerden rant elde etmemesi amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Enerji A.Ş. istasyon olabilecek yerleri tespit edecek, bu arazilerin kullanım haklarını alacak ve daha sonra ihaleye çıkacak. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor” dedi.

kdrtpbaskil4_585130125.jpg

kdrtpbaskil5_689617475.jpg

Gümüşdere’de muhtarın isteğine anında cevap
Gümüşdere’de halkla buluştuğu bahçe ile ilgili çevre düzenlemesi yapılmasını isteyen muhtarın talebini geri çevirmeyen Topbaş, Park ve Bahçeler Müdürü’nü arattırarak ertesi gün için bu çalışmaların yapılmasını söyledi. Eski Sarıyer Belediye Başkanı Sedat Özsoy da burada Topbaş’la yakından ilgilendi.

Zekeriyaköy’e top sahası
Zekeriyaköy’deki top sahalarının amatör kulüplere kullandırılmamasıyla ilgili vatandaşların şikâyetlerini dinleyen Topbaş, Zekeriyaköy’e de bir top sahası sözü verdi.  Her mahallede yapılan toplantılarda vatandaşlara “12 Eylül’de referanduma evet” adlı kitapçılık dağıtılırken, Topbaş çocuklara da dondurma ve oyuncak hediye etti.

kdrtpbaskil6_742380439.jpg

Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT