Kaçak plaza gündeme mi geliyor

Kaçak plaza gündeme mi geliyor
Yusuf Tülün döneminde gündeme gelen Maslak’taki kaçak plaza yeniden gündeme mi geliyor?

Eski Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde Milliyet Gazetesi Yazarı Yaman Törüner’in köşesinde yer verdiği ve daha sonra “Sarıyer Belediyesi’nde pis kokular” başlığı ile  Habertürk’te manşete taşınan Maslak’taki kaçak plaza yeniden gündeme geliyor. Ruhsatsız olarak yerin altında 7 kat çıkılan, Mehmetçik Vakfı Benzin İstasyonu’nun arkasındaki Top Yatırım İnşaat ve Ticaret AŞ’ye ait plaza inşaatıyla ilgili son günlerde önemli gelişmeler yaşanıyor.

Sarıyer Belediyesi’nin yetki sınırları içerisinde kalan bu kaçak plaza ile ilgili haber merkezimize çok önemli bilgiler geldi. Çok önemli kaynaklardan gelen bilgilere göre bazı kişiler bu şirketle Sarıyer Belediyesi arasında aracılık yapmaya hazırlandı. Bu aracıların önemli derecede çıkar sağladıkları ve konuyu Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e getirmek için zemin aradıkları belirtildi. Önceki dönem CHP’li meclis üyelerinin meclise önerge vererek karşı çıktıkları kaçak plaza için Şükrü Genç’in tavrı merak ediliyor.

kacakplazaiceri_303352308.jpg

Plazanın değeri 500 milyon dolar
Sarıyer İlçesi Mirgün Mahallesi Maslak Caddesi 123 numaralı Top Yatırım İnşaat ve Ticaret AŞ’ye ait Plaza İnşaat caddenin kenarında yer alıyor. Maslak’ta ön tarafta bulunan 30 katlı bir plazanın değerinin 500 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Bu haber toplam 7442 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT