İzzet Bayraktar ateş püskürdü

İzzet Bayraktar ateş püskürdü
CHP Sarıyer İlçe Kongresinde söz alan İl Genel Meclis Üyesi İzzet Bayraktar, belediyeye yüklendi.

Belediye’den kimsenin kongreye gelmemesini eleştiren Bayraktar, adeta ateş püskürdü. “Bu millet belediyeyi hizmet etsin diye seçti. Buradaki on arkadaşımız para kazansın diye seçmedi” dedi.

“Hem hakim hem de savcı olunmaz”
Belediyeden dün akşam 3 tane liste geldiğini söyleyen Bayraktar, “Bu parti sizlere yeteri kadar görev verdi. Bırakın bu örgütte sizi denetlesin. Hem hakim hem de savcı olunmaz. Buna örgüt olarak hiçbir zaman izin vermeyeceğiz” dedi.


“Dün kayıt olup bu gün belediyede işe başlamadım”
Bayraktar sözlerini şöyle sürdürdü: “Birkaç gün önce belediye başkanıyla görüştüm. Bana gazetelerde eleştirilerimi görmediğini söyledi. Görmeyeceksin tabii ki. Ben bu partiye dün kayıt olmadım. Bazıları gibi üye olduktan bir gün sonra belediyede işe başlamadım. Ben eleştirimi burada yaparım”

“Şinasi’nin bir lafı üstüne 7 yıldır toplantı yapılmıyor”
Konuşmasında ilçe yönetimini de eleştiren Bayraktar, “Nasıl bir ilçesiniz kardeşim, 7 senedir Şinasi’nin bir lafı üstüne bu örgüt toplantı yapmıyor. Bu örgüt toplanmazsa tabiî ki millet çıkıp kahvede sokakta konuşacak. Bundan sonra örgüt toplantılarını yapmalıdır” diye konuştu

“Bu belediyede AKP’liler işe giriyor”
Seçim sonrasında belediyenin kopuk yürüdüğünü belirten Bayraktar, “Bu belediyede AKP’liler işe giriyor. Müdürlerin birçoğu AKP’li. İşe müracaat eden CHP’liler Beşiktaş Belediyesi’ne yönlendiriliyor. Bu arada Beşiktaş Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Millet buradaki 10 arkadaşımızı para kazansınlar diye seçmedi”
Bayraktar konuşmasını şöyle tamamladı: “Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi işten çıkartılan işçilerin listesiyle ilgili AKP’li meclis üyesine cevap veriyor. “Benim müdürlerim AKP’den kalmadır değiştirmedim. Bunlara sormadan ne bir kişiyi işten çıkartırım ne de işe alırım” diyor. Benim orada yüreğim sızladı. Burada olsa da onunda yüreği sızlasa, ama kimse yok bizi protesto ediyorlarmış. Yarın ilk işim bu arkadaşımı disiplin kuruluna vermek olacaktır. Bana göre partinin kurumları kavga etmemelidir. Belediye’de siyaset eksikliği var. Bu millet belediyeyi hizmet etsin diye seçti. Buradaki on arkadaşımız para kazansın diye seçmedi.”

Bu haber toplam 8218 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum