İstinye'de Karadeniz coşkusu

İstinye'de Karadeniz coşkusu
Ramazan etkinlikleri kapsamında, Fuat Saka ve Zeynep Başkan’ın sahne aldığı Karadeniz gecesi Sarıyerlileri coşturdu.

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında, Fuat Saka ve Zeynep Başkan’ın sahne aldığı Karadeniz gecesi Sarıyerlileri coşturdu. Geceye katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, vatandaşlarla birlikte horon oynadı, Karadeniz türkülerine eşlik etti.

İstinye’deki Eski Tersane Alanı’nda gerçekleştirilen Karadeniz gecesinde, Fuat Saka ve Zeynep Başkan konserine büyük ilgi gösteren vatandaşlar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar kolbastı ve horon oynayarak doyasıya eğlendiler.

Gecede, sahneye önce Trabzon Tonya Halk Oyunları Ekibi çıktı. Kemençe eşliğinde Karadeniz oyunlarını büyük bir coşkuyla sergileyen halk oyunları ekibine vatandaşların da katılmasıyla şenlik alanında eğlenceli görüntüler oluştu.

Karadeniz türkülerini kendine has tarzıyla yorumlayan Fuat Saka sahneye çıktığında ise şenlik alanında 15 binden fazla vatandaş vardı. Konserine Aşık Serdari’nin “Nesini Söyleyim” adlı eserini yorumlayarak başlayan Fuat Saka, daha sonra hareketli Karadeniz türkülerini seslendirmenin yanı sıra “Hekimoğlu” gibi kahramanlık ezgilerini de söyledi.

Gecede uzun süre sahnede kalan ve dinleyenleri coşturan Zeynep Başkan’ın Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in isteği üzerine “Cerrahpaşa” adlı türküyü seslendirmesi konser alanını dolduran coşkulu kalabalıktan büyük alkış aldı.

Bu haber toplam 1495 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT