İstifalardan sonra neler yaşanıyor

İstifalardan sonra neler yaşanıyor
İstifa eden grupla Belediye Başkanı Şükrü Genç arasında nasıl bir uzlaşma sağlanmaya çalışılıyor?

Belediyedeki istifaların ardından neler yaşanıyor? İstifa eden grupla Belediye Başkanı Şükrü Genç arasında nasıl bir uzlaşma sağlanmaya çalışılıyor? Tüm gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz.

Partililer komite oluşturdu
Sarıyer Belediyesi’nde yaşanan şok istifaların ardından hareketlilik devam ediyor. Bir yandan iki taraf arasında görüşmeler yaparak, arayı bulma çalışmaları devam ederken, diğer yandan toplantılar yapılarak yapılması gerekenlerle ilgili önemli kararlar alınıyor.

Komite oluşturuldu
Sarıyer Manşet’e gelen bilgilere göre istifaların ardından partililer toplanarak sorunların giderilmesi için komite oluşturdu. Ve bu komite ilk toplantısında önemli kararlar aldı. Bu kararlarda kesin yapılması gerekenlerle ilgili kırmızı çizgiler çizildi. Özellikle imar, zabıta ve fen işleri müdürlükleri ile ilgili yaşanan aksaklıkların giderilmesi için çizilen bu kırmızı çizgiler, aynı zamanda istifaların da nedeni olarak gösterildi.

Örgütten kopukluk giderilecek
Yine gelen bilgilerde komite örgüte de el atacak. Oluşturulan komitenin bu konudaki kararı ise şöyle: İlçe başkanlığı ile belediye arasındaki kopukluktan kaynaklanan belediye ile örgüt kopukluğu giderilmeye çalışılacak. Bu kapsamda oluşturulan bu komite mahallelerde örgütlenmeyi sağlayacak. Yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanan raporlar Belediye Başkanı Şükrü Genç’e sunulacak. Böylece ilçe örgütünün belediyeye yansıtmadığı rahatsızlıklar belediyeye sunulmuş olacak.

Arayı bulma çalışmaları olacak
Ayrıca oluşturulan komite istifa edenler ile Şükrü Genç arasında görüşmeler yaparak istifanın nedeni olarak gösterilen rahatsızlıkları çözmeye çalışacak.

Bu haber toplam 1232 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT