İstifa eden CHP'lilerden Mehmet Deniz'e sert sözler!

İstifa eden CHP'lilerden Mehmet Deniz'e sert sözler!
8 yönetim kurulu üyesinin istifasıyla düşme noktasına gelen CHP Sarıyer İlçe Örgütü'nde sular durulmuyor. İstifa eden üyeler, ilçe başkanı Mehmet Deniz hakkında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

7 Haziran seçimlerinden sonra CHP Sarıyer’de sular durulmuyor. 8 Yönetim Kurulu üyesinin istifasıyla düşme noktasına gelen CHP Sarıyer İlçe Yönetimi, karşılıklı açıklamalarla tartışılmaya devam ediyor. İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in açıklamasına bu kez istifa edenlerden sert cevap geldi. Basın açıklaması yapan CHP’liler, Mehmet Deniz’e sert sözlerle yüklenerek istifaya çağırdı.  

İşte CHP’lilerden gelen o açıklama

CHP VE SARIYER KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR! 
2014 Mart ayı başında aldığımız istifa kararlarımızı CHP tüzüğü ve geleneklerine uygun olarak ve sorumluluk duygularıyla, kararın tek muhatabı olan il yönetim kuruluna vermiş bulunmaktayız.  

Yerel basının haber yapması olağan değerlendirilirken bu ana kadar il yöneticilerimiz dışında, bir tek basın mensubu ya da partili-partisiz kimseyle kararlarımızı müzakere etmediğimizin bilinmesini isteriz.

Aksiyle itham edenlerin vefadan, izandan, vicdandan ve kadirşinaslıktan ne kadar mahrum oldukları ortadadır. Bu erdemlerden hareketle sadece yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden bizlerin hala CHP üyesi olduğumuz, yurttaş, eş, ebeveyn, komşu ve nihayet insan olduğumuz unutularak, oradaki kokuşmuş ilişkilerin daha fazla ortağı olmamak için, usul, gelenek ve parti tüzüğüne tam riayetle verdiğimiz istifa kararına, kişilik haklarımıza saldırı niteliğinde hakaretamiz basın açıklaması yapmanın CHP tarihinde görülmemiş bir vaka olması; meclis üyeleri aday listelerinin 2014 Mart’ında İlçe Seçim Kurulu'na verilmesi için yetkilendirilen ‘’İl Başkan Yardımcısını seçim kurulu önünde döverek, listelerin verilmesine engel olun’’ talimatından sonra yollarımızı ayırma kararımızı haklı çıkarmaya yeterlidir. Ne var ki yerel seçimlere kısa bir zaman kalmıştı ve arkasından Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler vardı ve CHP’ne zarar vermemeliydik.  

Sabır ve sükûnetle bir yılı aşkın süredir partinin her etkinliğinde özveriyle çalışmış bizleri başka partilere çalışmakla itham etmesi ne ilçe başkanının ne de başkasının haddine değildir. Bizlerin CHP’liliğimizi siz tartışamazsınız.

CHP’ye sonradan gelen siz, sizi ilçe başkanı yapan biziz, kalkmış bizi CHP’li olmamakla mı itham ediyorsunuz? Kim oluyorsunuz? Bu haddini aşan şımarık tavırları kabul etmiyor, kendisine iade ediyoruz. Ayrıca 'kahveci' değil ilçe başkanısınız, dedikodu yapamazsınız! Başka partiye çalışan kimse derhal kamuoyuyla paylaşmalı ve disiplin mekanizmasını çalıştırmalısınız. Bu keyfiyet değil görevinizdir. Yapmazsanız iftiracı, yalancısınız.

İstifa demokrasilerin en önemli kurumlarındandır. Oyun değildir. Yüreklice aldığımız kararı onurumuzla yerine getirdik. 2014 de Ankara dönüşü yerel basını toplayıp istifa ediyorum deyip sonra çarketmiştiniz hatırladınız mı?

Hangisinin çağdışı alışkanlık olduğunu Sarıyer kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bizler kadar olmasa da bir miktar feraset, bir miktar sağduyu sahibi olsaydınız seçime günler kala istifa ediyorum diye Sarıyer’i ayağa kaldırmaz CHP’nin yüzlerce oy kaybetmesine, rakip partilerin alay konusu olmamıza izin vermezdiniz!

Bütün seçimlerde birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızdan ‘yüksek tempoya ayak uyduramayanlar’ diye bahsetmiş, şikâyet etmişsiniz, hakkınız var! Siz ve saymanınız, yapmamanız gereken şeyleri yaparken öyle performans ve yüksek tempo gösterdiniz ki, ayak uyduramazdık! Bu durumda savunmalarımızı istemelisiniz! Hazır olduğumuzu biliniz.

Kongreye giderken birlikte parmak hesabı yapıyorduk. Hakkınız var biz hala parmak hesabı yapıyoruz bundan da rahatsız değiliz… Yoksa siz artık hesap makinesi mi kullanıyorsunuz? Öyle ya biz çağdışı siz çağdaşsınız!

Densiz demişsiniz! Bunda da hakkınız var! Bir kez densizlik etmiş bulunduk, sizi ilçe başkanı yaptık. Umarız Sarıyer bize hakkını helal eder.

Kayıt altına aldıklarınız varmış?! Derhal kamuoyuyla paylaşınız! Yapmazsanız yalancı, iftiracısınız. Tehdit ve şantajlarınızdan korkmuyoruz! Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın. Lüzumu halinde bizde kayıtlı olanları paylaşmaya hazır olduğumuzu da biliniz!

Sokak kabadayısı gibi üst perdeden konuşuyorsunuz, çok mu yüreklisiniz; öyleyse istifa eder delegeleri olağanüstü kongreye çağırırsınız! Sizi aday göstermeye yetecek gerekli imzayı bile toplayamazsınız!

SAYGIYLA KAMUOYUNA DUYURULUR.

 

Bu haber toplam 8038 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
2 Yorum