'İstediğiniz kadar çocuk yapın'

'İstediğiniz kadar çocuk yapın'
Şükrü Genç’in kızının nikah şahitliğini Kılıçdaroğlu yaptı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in kızının nikahında şahitlik yaptı. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın '3 çocuk' söylemine atıfta bulundu. Kılıçdaroğlu, "Biz karışmıyoruz arzu ettiğiniz kadar çocuk yapabilirsiniz" dedi.  

Genç'in kızı Gülnazar Genç ile Ali Aydoğan çiftinin düğünü, Sarıyer'deki Korupark'ta yapıldı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin kıydığı nikahta, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman şahitlik yaptı. İlgezdi, aile cüzdanını çifte vermesi için Kılıçdaroğlu'na uzattı.

dugunic2.jpg

Kılıçdaroğlu “İstediğiniz kadar çocuk yapın”
Çifte mutluluklar dileyen Kılıçdaroğlu, "Onlar birbirini sevdiler. Belediye Başkanımız nikahlarını kıydı. Onlara 'şu kadar çocuk yapın' demeyeceğiz. Arzu ettikleri kadar yapacaklar" dedi. Çiftin çocuklarının Atatürkçü, laik, sosyal ve çağdaş olmasının en büyük arzusu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Baktım imza sırasında damat ayaklarını çekti. Ama istediğin kadar çek hiçbir sonuç doğurmaz. Çünkü Temel'e sormuşlar, 'nerelisin ' diye. 'Valla henüz evlenmedim' demiş. Cüzdanı gelin hanıma teslim ediyorum. Evin gerçek sahibi odur. Yuvayı dişi kuş yapar. Babanın heyecanını da anlıyorum. Bizler de heyecanlıyız. Mutlu olun. Güzel yaşayın. Bir ömür boyu mutluluğunuz devam etsin." Konuşmasının ardından çifti tebrik eden Kılıçdaroğlu, aile cüzdanını geline verdi.  Bu arada, gelin ile damat, barışın simgesi olan iki beyaz güvercin uçurdu.

dugunic1.jpg

Sarıyer siyaseti de düğündeydi
Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı düğün organizasyonuna CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP’li Belediye Başkanları, bazı CHP Milletvekilleri, İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, AK Parti Meclis Üyeleri Halil Canarıkan, Yakup Güngör Mutlu, Mehmet Çakır, MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban, Meclis Üyeleri Osman Güloğlu, Abdullah Akkuş da törene katılanlar arasındaydı. 

Bu haber toplam 12482 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
4 Yorum