İşte CHP'nin Sarıyer Adayı

İşte CHP'nin Sarıyer Adayı
Bugün toplanan CHP MYK’dan sonra Parti Meclisi toplantısında Sarıyer’inde içinde olduğu ilçe belediye başkan adayları belirlendi.

CHP'nin Sarıyer adayı Şükrü Genç oldu. 

CHP Yerel Seçimler Aday Belirleme Komisyonu dün gece geç saatlere kadar çalıştı. Tüm aday adayları masaya yatırıldı. Sarıyer adayı gündeme geldiğinde komisyonda kavga çıktı. Bihlun Tamaylıgil'in Şükrü Genç'i direttiği, bazı komisyon üyelerinin de Şükrü Genç'in aday yapılmaması yönünde fikir beyan etmelerinin ardından tartışmalar yaşandı.
 
MYK'dan Şükrü Genç ismi üzerinde karar kılındı ve PM toplantısında da onaylandı. Sarıyer’in adayı mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç oldu. 


CHP Sarıyer’de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Ayrıntılar gelecek….


Şükrü Genç kimdir?
 
Aslen Tuncelili olan Şükrü Genç, Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde 20 Haziran 1954 tarihinde doğdu. 
İlköğrenimini Rumelihisarı semtindeki Şair Nigar İlkokulu’nda (1965), orta öğrenimini Emirgan Ortaokulu’nda (1969), lise öğrenimini ise Kabataş Erkek Lisesi’nde (1973) tamamladı. 
Boğaziçi Üniversitesi-Temel Bilimler Fakültesi Fizik Bölümü’ne (1974–1975) devam etti. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Bölümü’nden 1982–1983 döneminde mezun oldu.
Öğrenimi süresi boyunca Boğaziçi Üniversitesi’nde (10 yıl), mezuniyetinden sonra da Libya’da iki yıl çalıştı. 1985’te askerlik hizmetini yapmak üzere Türkiye’ye döndü. Askerlik hizmetini Tuzla Piyade Okulu’nda yedek subay olarak tamamladı.
Askerlik sonrasında Irak’ta bir inşaat firmasında şantiye şefi, proje müdürlüğü yaptı. 1987 yılının ikinci yarısında Türkiye’ye döndü ve 2 yıl özel sektörde profesyonel yönetici olarak çalıştı.
1989 yılında kendi şirketini kurdu. Türkiye’de ve yurtdışında, özel sektöre sanayi binaları ve çeşitli inşaat işleri yaptı.
İş hayatı süresince Tez-Büro-İş Sendikası’nda sendika işyeri temsilciliği, il şube yöneticiliği görevlerini yürüttü (1977–1983).
Siyasete 1988 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de (SHP) başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP), üyelik, ilçe-il-kurultay delegeliği, 1994–1999 yıllarında Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeliği, çeşitli komisyonlarda üyelik ve iki dönem İmar Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu.
29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan adayı oldu. CHP’nin seçimi kazanmasıyla 3 Nisan 2009 tarihinde Belediye Başkanlığı görevini devraldı. Halen bu görevi sürdürmektedir.
Evli ve üç çocuk babası olan Şükrü Genç, İngilizce ve Rusça biliyor.

Bu haber toplam 12365 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum