İSPARK dünyaya açıldı

İSPARK dünyaya açıldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK dünyaya açıldı. Fas’ın otoparkçılık sistemi İSPARK’a emanet...

Otopark sektörüne yön veren İSPARK, bilgi ve tecrübe paylaşımına devam ediyor. Pakistan’ın Lahor, Arnavutluk’un Tiran, Mısır’ın başkenti Kahire ile Gana ve Senegal’de otoparkçılık sistemlerini hayata geçiren İSPARK şimdide Fas’a model oldu.

Rabat Expo etkinliği kapsamında bir dizi temasların ardından Rabat ve Marakeş kentlerinde otopark ihtiyaçlarının karşılanması modern ve uygulanabilir sistemlerin hayata geçirilmesi amacıyla İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik ve Compagnie Generale Des Parkings Genel Müdürü Youssef Fassi Fihri arasında protokol imzalandı.

isparkic1.jpg

İSPARK otoparkçılık ihraç ediyor
Yapılan anlaşmayla otopark uygulamaları ve sistemleri, yol üstü otopark işletmeciliği ve otopark yapımı, akıllı otopark sistemleri, el terminali ile parklanma ve otomasyon uygulamaları gibi birçok proje noktasında Fas’a danışmanlık verilecek. İlk etapta Rabat ve Marakeş kentlerinde uygulanacak otopark sistemleri Fas’ın diğer kentlerinde de yaygınlaştırılacak.
 
İmza töreninde görüşlerini dile getiren İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, “Kurum olarak hedefimiz, sahip olduğumuz deneyimi ve yeni sistemlerimizi bütün dünyaya ihraç ederek Türkiye’nin ekonomik gelişimine de katkıda bulunmaktır. Modern şehirlerin otopark ihtiyaçlarına yönelik çözümleri kalıcı biçimde ve kısa sürede üretebilen en iyi kurum olmak için yatırım halindeyiz. İSPARK’ın sahip olduğu sektörel kabiliyetleri Fas’a taşımaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

isparkic2.jpg
 
Modern ve teknolojik otopark yatırımları, alternatif parklanma sistemleri ve hizmet çeşitliliği ile yerel yönetimlerin, yerli ve yabancı yatırımcıların örnek aldığı İSPARK, Dünyanın farklı şehirlerine otoparkçılık ihraç etmek amacıyla görüşmelerini sürdürüyor.

Bu haber toplam 3302 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT