İş zamanı okey oynuyorlardı

İş zamanı okey oynuyorlardı
CHP’liler yüzlerce kişinin işten çıkartılmadığını söyledi. AK Parti’li Ayla Serpil Bağrıaçık, işten çıkartılanların isimlerini tek tek okudu.

Sarıyer Belediyesi’nden işten çıkartılan işçiler yine meclisin gündemindeydi. AK Parti Meclis Üyesi Ayla Serpil Bağrıaçık bir önceki toplantıda tartışma konusu olan işten çıkartılanların sayısı ile ilgili söz aldı. Kürsüye çıkan Bağrıaçık, 198 kişinin işten çıkartıldığını söyledi ve isimlerini tek tek okudu.


Erol Aydın, “İş zamanı okey onuyorlardı”
Bunun üzerine söz alan Erol Aydın, “İşten çıkartılan arkadaşlarla ilgili 440 kişi çalışıyordu 295’ düştü. O saydığınız isimlerden 15-20 kişi arası CHP döneminde alınan kendi arkadaşlarımız. Emekli olanları çıkartıyoruz. Saydığınız isimlerin bir kısmı hakkında tutanaklar tutulmuş. Bir kısmı iş zamanı okey onuyor, bir kısmı idare ile kavga ediyor, küfür ediyor. Onların tutanaklarını işleme koyup da tazminatlarından olsunlar istemedik. Sizin döneminizde işe alınmış 400 civarında eleman var 30 tanesi işten çıkmış. Haksızlık yapıyorsunuz, siyasetin dışında politika yapıyorsunuz” dedi.

Önceki toplantıdaki tartışmalar
Bir önceki meclis toplantısında AK Partili Ayla Serpil Bağrıaçık “Yüzlerce kişiyi işten çıkartınız” demiş, Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu iddianın yalan olduğunu savunmuştu. Bunun üzerine AK Partili Cemil Özbalta’nın işten çıkartılan işçi sayısının 130 kişi olduğunu söylemesi üzerine Başkan Vekili Ali Rıza Yılmaz ise “Eğer 130 kişi işten çıkartılmış ise istifa edeceğim” demişti.

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT