İnternet haberciliğini anlattı

İnternet haberciliğini anlattı
Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir Marketing Türkiye'ye internet haberciliğini anlattı.

Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir Türkiye’nin önde gelen dergilerinden biri olan Marketing Türkiye Dergisi’ne internet haberciliğini anlattı.

 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü dereceyle bitiren Özdemir, ulusal basında SKY Türk, TRT, Akşam Gazetesi, TGRT, Star Tv gibi kurumlarda çalıştıktan sonra yaklaşık 3 yıl önce kurduğu www.haberekseni.com adlı internet sitesiyle kısa zamanda binlerce okuyucuya ulaşarak büyük başarı gösterdi. İnternet haberciliğinde Türkiye’de önemli bir noktaya gelen www.haberekseni.com ’un başarısını anlatan Vedat Özdemir, İnternet haberciliğinde hızlı olmanın önemine değinerek, Marketing Türkiye Dergisi’nin Muhabiri Özlem Terzi’nin sorularını yanıtladı. 

Özellikle PR ajansları ile İnternet haberciliği arasındaki ilişkiye dayanan röportajda Özdemir, “ Türkiye’de ve dünyada internet haberciliğinin önemi gün geçtikçe artıyor. PR ajansları da bunun farkında ancak onlar internetin hızına henüz alışamadılar. Önümüzdeki süreçte İnternet medyasının önemi daha da artacaktır. Bu öngörü bile www.haberekseni.com ’un sahibi olarak beni sevindiriyor” dedi. 

 
Sarıyer Manşet yerel gazetecilikte yeni bir çığır açtı 

Vedat Özdemir, 3 yıl süreyle Türkiye’nin en büyük internet haber sitelerinden biri olan www.ensonhaber.com ‘da Genel Koordinatörlük yapan Ömer Zeki Canıbeyaz ile ortak kurdukları ve internet haberciliği ile harmanladıkları Sarıyer Manşet Gazetesi de kısa zamanda Sarıyer’de büyük başarı gösterdi. Özel haberleriyle ulusal basına yansıyan Sarıyer Manşet, içeriği, kalitesi ve yayın politikasıyla yerel gazetecilikte yeni bir çığır açtı.

Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum