İLK DERS ZİLİ ÇALDI!

İLK DERS ZİLİ ÇALDI!
Üç aylık yaz tatilinin ardından 2014 -2015 eğitim öğretim yılı ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.
Üç aylık yaz tatilinin ardından 2014 -2015 eğitim öğretim yılı ilk ders zilinin çalmasıyla başladı. Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yeni eğitim yılı için Poligon Mahallesi Kazım Karabekir İlkokulu bahçesinde tören düzenledi. Yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde hem öğrencilerde hem de velilerinde büyük bir heyecan vardı. Törene; Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, İlçe Spor Müdürü Namık Şişman, Tarım Müdürü Yavuz Acar ve bazı okul müdürleri katıldı. Belediye Başkanı velileri uyuşturucu konusunda uyarırken, çocuklara ise “ilk gün” çikolatası ikram etti. 
 
Poligon Mahallesi Kazım Karabekir İlkokulu bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okul Müdürü Osman Verim’in hoş geldiniz konuşmasının ardından Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz kürsüye gelerek yeni eğitim-öğretim döneminin tüm öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını dilediğini belirtti.
 
Başkan Genç velileri uyardı: “Çocuklarınızı iyi takip edin” 
Konuşmasına, “Yarınımızın ışıklarına yeni dönemde başarı ve mutluluklar diliyorum” sözleriyle başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eğitimin bir bütün olduğunun altını çizdi. Önce veliler, sonra da öğretmenlerin heyecan ve haz içinde olması ve geleceğe önce onların ümitle bakmasının gerekli olduğunu dile getirdi. Uyuşturucu konusuna da dikkat çeken Genç, anne ve babalardan çocukları üzerindeki dikkat ve hassasiyeti maksimum seviyeye çekmelerini ve uyuşturucu çetelerinin tuzaklarını bozmalarını istedi. 
Öğrenci, öğretmen ve velilerin eğitimin üç temel ayağı olduğunu ve bu üç önemli ayağın da başarılı olmak konusunda kendilerini adamaları gerektiğini söyleyen Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, konuşmasına Balzac’ın; “Başarının efendisi olmak için çalışma ve gayretin kölesi olun” sözüyle başladı. Her mesleğin, o işin erbabı tarafından öğretilmesi gerektiğini belirten Karaman, eğitim gibi hassas bir konunun da eğitimcilere bırakılmasının önemine değindi. Konuşmasının sonunda, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in velilere yaptığı dikkat uyarısına gönülden katıldığını vurgulayan Karaman, anne ve babaların çocuklarını takipte çok titiz davranmalarını istedi.
 
Öğrencilere ‘ilk gün’ çikolatası
Okunan şiirler ve minik öğrencilerden kurulu halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından okul bahçesine ağaç dikilmesiyle devam eden törenin ardından Başkan Genç, 1. Sınıfları dolaşarak okula merhaba diyen miniklere çikolata ikram etti.
 

Bu haber toplam 4909 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT