'İlçene Sahip Çık' projesi sürüyor

'İlçene Sahip Çık' projesi sürüyor
Sarıyer Emniyet Müdürlüğü ‘İlçene Sahip Çık’ projesi kapsamında halkı bilinçlendirmek için eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü ‘İlçene Sahip Çık’ projesi kapsamında zararlı madde, hırsızlık, kapkaç ve trafik konusunda halkı bilinçlendirmek için eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Proje kapsamında Erzurum İspir Mescitli Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nde İstinye Koru mahalleli vatandaşlar için bilgi toplantısı düzenlendi. Toplantıya katılım yoğun olurken katılımcıların büyük kısmını gençler oluşturdu.

Sarıyer Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın, İstinye Mahallesi Muhtarı Mehmet Hançer, CHP Meclis Üyesi Mustafa Tok’da toplantıya katılanlar arasında yer aldı.

ilcsa_iceri_121082177.jpg

‘Bu proje Türkiye’de bir ilk’
Toplantıda bir konuşma yapan Sarıyer Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın, ‘İlçene Sahip Çık’ projesinin Türkiye’de bir ilk olduğuna değindi. Günaydın; “Türkiye’de bir ilk olan bu projenin çıkış sebebi; meydana gelen asayiş olaylarında, uyuşturucu maddeler ve trafik konularında temel sebebin bilinçsizlik olduğunu herkes bilir. Biz bunu daha somut olarak ifade edecek olursak; çalınan otomobillerin yüzde 50’si araç sahibinin ihmalinden kaynaklanmaktadır. İspir, Mescitli Köyü’nde herkes birbirini tanır. Köy ortamı ve güven ortamda daha etkili. Geceleri icabında pencereler açık da uyunabilir orada problem olmaz. Ama İstanbul, en büyük metropollerden bir tanesi. 16 milyon insan burada yaşıyor. Dünyanın her yerinden insanlar var. Burada İspir’deki gibi olmaz. Programın asıl amacı budur. İstanbul’da metropolde yaşıyoruz bunun bir bedeli var buna göre hareket etmeliyiz.” dedi.

Trafik kazaları başta olmak üzere asayiş olayları ve madde bağımlılığı ilgili hazırlanan sinevizyon gösterisi ve bilgilendirmeden sonra program son bulurken, mahalleliler toplantının çok verimli geçtiğini belirterek İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

Bu haber toplam 1727 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT