İhtiyaç sahiplerinin yardımına Sarıyer Belediyesi koştu

İhtiyaç sahiplerinin yardımına Sarıyer Belediyesi koştu
Sarıyer Belediyesi 65 yaş üstü vatandaşlara gıda ve temizlik malzemesi yardımı yaparken ihtiyacı olan 5 bin 262 kişiye de karantina parası verecek.

İçişleri Bakanlığı 65 yaş üstü bireyler ile kronik rahatsızlığı olanların ikâmetlerinden dışarıya çıkmalarını, park ve bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarını sınırlandırdı. Sarıyer Belediyesi de bu kapsamda tek başına yaşayan ve alışveriş ihtiyaçlarını gidermek zorunda olan yaşlılar için yardım çalışması başlattı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla 65 yaş üstü vatandaşlara ve ihtiyaç sahiplerine, sosyal yardım ekibi ile gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapılıyor.  

5262 KİŞİYE “KARANTİNA PARASI”

Sarıyer Belediyesi’nin sosyal belediyecilik yönetim anlayışı doğrultusunda geliştirdiği Sarıyer Halk Kart’a yeni bir özellik eklendi. 3 yıldır devam eden hizmetle 5262 kişiye karantina para yardımı da yapılacak. Bunun yanında öğrencilerin burs paraları ve ramazan yardımı da karta düzenli olarak yüklenecek.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevim Koç; evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik yapılan yardım çalışmalarına katılarak vatandaşların taleplerini dinledi.

y1-002.jpgy2-002.jpgy3-002.jpgy4-001.jpg

Bu haber toplam 17801 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum